listy/paczka/poczta

i

Autor: Materiały prasowe

Po 160 latach wielka ZMIANA w Poczcie Polskiej. Dotyczy ona również ciebie!

2021-04-07 18:31

Wielka rewolucja Poczty Polskiej! Wysyłanie listów poleconych z tradycyjnymi znaczkami pocztowymi właśnie dobiega końca. Ta wykorzystywana od 160 lat metoda wysyłania listów poleconych odejdzie w przeszłość już z końcem kwietnia. Co zamiast znaczka? Wyjaśniamy!

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Jak podaje PAP, od 1 maja br. na listach poleconych w obrocie krajowym i zagranicznym, w miejscu dotychczas zarezerwowanym dla znaczka pocztowego, umieszczona zostanie nowa nalepka „R”. Na niej wpisana będzie kwota należnej opłaty za przesyłkę listową. Takie rozwiązanie ma uprościć nadawanie korespondencji poleconej, ustandaryzować formę opłaty za wszystkie przesyłki rejestrowane, a także przyspieszyć proces obsługi klientów w placówkach pocztowych.

Gigantyczne pieniądze na ochronę prezesa PiS. Kaczyński kosztuje miliony złotych

Listy zwykłe po staremu

Znaczki pocztowe nadal będą naklejane na listy zwykłe, czyli nierejestrowane. Poczta Polska, jako narodowy propagator filatelistyki, nadal będzie wydawać także walory kolekcjonerskie dla hobbystów. Spółka nie rezygnuje z okolicznościowych emisji filatelistycznych i nadal będzie je udostępniać odbiorcom, w tym kolekcjonerom. Sklep internetowy daje możliwość zakupu znaczków, arkuszy i kopert pierwszego dnia obiegu także filatelistom z całego świata. W najbliższym czasie zaplanowane są m.in. emisje znaczków: „Owady pożyteczne”, „Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021”, „Powstania Śląskie”, „Rocznica powstania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie”, etc.

Sonda
Uważam, że znaczki Poczty Polskiej są:
znaczki pocztowe, znaczek pocztowy

i

Autor: Pxfuel Rewolucja w Poczcie Polskiej. To koniec znaczków pocztowych!

Klienci nadal mają wybór

Listy polecone to dzisiaj aż 1/3 całej korespondencji listowej obsługiwanej przez pocztowców. Klienci mają do wyboru dwie formuły wysyłki korespondencji poleconej: priorytetową – z przewidywanym terminem realizacji usługi w następnym dniu roboczym po dniu nadania, pod warunkiem nadania listu do godziny 15:00, ekonomiczną – z przewidywanym terminem realizacji usługi w ciągu 3 dni roboczych, po dniu nadania. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji potwierdzenia odbioru w formie papierowej lub dla sądów i innych klientów umownych - elektronicznej.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze