Podnieś sobie emeryturę z Super Expressem

2008-09-14 15:01

Uważasz, że ZUS źle obliczył ci emeryturę? Nie mogłeś udowodnić swoich zarobków sprzed lat? "Super Express" pomoże ci wywalczyć wyższe świadczenia. Już w poniedziałek zamieścimy gotowy wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przeliczenie emerytury.

Przypomnijmy, że już w 2009 roku prawie milion seniorów będzie mogło powalczyć o wyższe emerytury i renty. Dotyczy to tych osób, które składając kiedyś wniosek do ZUS, nie potrafiły z różnych przyczyn udokumentować wysokości swoich zarobków w niektórych latach pracy. Teraz to się zmieni, ZUS ponownie przeliczy nam emerytury pod warunkiem, że złożymy stosowny wniosek.

Nie wiesz, jak to zrobić? Nie martw się, "Super Express" ci w tym pomoże. Już w poniedziałek wydrukujemy wzór takiego wniosku. Wystarczy go wypełnić według naszych wskazówek i dostarczyć do odpowiedniej jednostki ZUS.

Jerzy Polak (67 l.) z Siedlec jest jedną z osób, które straciły na dotychczasowych przepisach dotyczących wyliczania emerytury.

- Pracowałem ciężko przez wiele lat, więcej niż wzięto pod uwagę, wyliczając mi emeryturę. Straciłem, bo nie mogłem udokumentować zarobków z 6 lat pracy. Firmy albo zgubiły moje dokumenty, albo je zniszczyły - żali się pan Jerzy.

Na szczęście już od nowego roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy, dzięki której pan Jerzy i prawie milion innych emerytów i rencistów zyska nawet do 100 zł miesięcznie. Za lata, które przepracowaliśmy, ale nie potrafimy udokumentować, za ile, ZUS przyjmie do wyliczeń minimalne, a nie - jak dotychczas - zerowe wynagrodzenie.

- Jak tylko ustawa wejdzie w życie, od razu złożę wniosek o przeliczenie emerytury - zapowiada pan Jerzy.

W poniedziałek publikujemy wniosek do ZUS!

Najnowsze