pieniądze euro

i

Autor: Shutterstock pieniądze euro

Podstępny rolnik zarobił około miliona euro! Jego sposób na oszustwo był banalnie prosty

2021-02-22 15:57

Przed sądem rejonowym w Schwerinie na północy Niemiec rozpoczął się w poniedziałek proces o oszustwo przeciwko rolnikowi, który miał sprzedawać konwencjonalnie hodowane świnie i bydło jako zwierzęta z hodowli ekologicznej. Zarobił na tym oszustwie ok. 1 miliona euro.

Prokuratura zarzuca rolnikowi z okręgu Ludwigslust-Parchim, że w latach 2010-2015 sprzedał ok. 6650 świń i 350 sztuk bydła jako zwierzęta hodowane ekologicznie. W rezultacie zarobił ok. 1 miliona euro więcej, niż byłoby to możliwe w przypadku bydła hodowanego w sposób konwencjonalny. Z aktu oskarżenia wynika również, że rolnik podrabiał dowody dostaw na kupno paszy ekologicznej, którą karmił zwierzęta - informuje portal NDR.

NOWA waloryzacja emerytur! 570 zł na każdego emeryta i zmiany w czternastych emeryturach

Super Raport 17.02 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS; Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog)

Pozwany miał również ukrywać dochód, aby zaoszczędzić 200 tys. euro na podatku od sprzedaży i podatku dochodowym; miał też złożyć fałszywe oświadczenia w celu uzyskania funduszy z kasy publicznej w wysokości ok. 390 tys. euro. Proces ma potrwać do połowy marca.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze