Telewizor

i

Autor: pixabay.com

Zakupy Polaków

Polacy oszczędzają na elektronice! Kryzys mocno uderzył w kieszenie

2022-12-22 7:44

Jak pisze "Rzeczpospolita" kluczowe kategorie w sprzedaży elektroniki zaliczył spadek sprzedaży. Polacy kupują coraz mniej telewizorów, czy tabletów, co odbija się na kondycji branży. Spadła również sprzedaż smartfonów. Ponadto aż 13,5 mln gospodarstw domowych kupuje towary pod markami własnymi.

Polacy kupują coraz mniej elektroniki

Jak czytamy, w październiku w ujęciu wartościowym sprzedaż sprzętu elektronicznego rośnie co prawda o 8,4 proc., ale biorąc pod uwagę dwucyfrowe wskaźniki wzrostu cen, jest to wynik słaby. Doskonale pokazuje to sprzedaż smartfonów: wartościowo w górę aż o 23,4 proc., ale ilościowo tylko 0,2 proc. - podano.

Dodano, że zaskoczeniem są słabe wyniki kategorii elektronika konsumencka, zawierającej m.in. telewizory czy akcesoria do nich, jak i audio. Ta kluczowa część rynku spadła w październiku aż 18,8 proc. i jest już trzeci miesiąc z rzędu pod kreską. W roku mundialu takie wyniki muszą być jednak zaskoczeniem.

Nadzieja na poprawę sytuacji już tylko w sezonie prezentowym. Wielu Polaków nawet te zakupy odkłada na ostatnią chwilę - pisze "Rz". 

Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Macie już gotowe prezenty na święta?
Najnowsze