Pompa ciepła

i

Autor: GettyImages

Kryzys gazowy w Polsce

Polacy stawiają na pompy ciepła. Gigantyczna sprzedaż!

2023-02-17 10:18

W 2022 roku do Polskiej Spółki Gazownictwa wpłynęło o 55 proc. mniej wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej niż w 2021 roku - informuje Business Insider. Jest to związane z obawami o dostępność gazu. Eksperci podkreślają, że może być to stały trend.

Polacy rezygnują z ogrzewania gazowego. Dlaczego?

Ogrzewanie gazowe przestało być atrakcyjną formą ogrzewania. Przyczynił się do tego między innymi konflikt w Ukrainie oraz wstrzymanie dostaw gazu przez gazociąg jamalski do Europy. To pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci destabilizacji cen gazu na rynku oraz obawy o rozwój sytuacji. 

Pomimo zamrożenia stawek dla odbiorców wrażliwych oraz gospodarstw domowych, wielu właścicieli nieruchomości zrezygnowało z instalacji kotłów gazowych. Na co decydują się w zamian? Na pompy ciepła.

Boom na pompy ciepła. Sprzedaż wzrosła o 120 proc.!

Z analizy Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) wynika, że ogrzewanie domu gazem nie jest już najtańszą opcją - informuje portal Interia. Popularność pomp ciepła rośnie z roku na rok osiągając zawrotne wyniki. Eksperci mówią już o prawdziwym "boomie".

Sprzedaż urządzeń tego typu w Polsce w 2022 roku wzrosła o 120 proc. - poinformowała Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. 

"Organizacja wskazuje, że wpływ na to miało kilka czynników, w tym korzystniejsze koszty ogrzewania w porównaniu do innych źródeł ciepła, coraz wyższe zaufanie do tej technologii, wzrost świadomości ekologicznej Polaków, a także ulga termomodernizacyjna oraz zmiany w programie Czyste powietrze" - przytacza Interia.

Sonda
Czy uważasz, że lepiej ogrzewać dom:
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze