Komenda Miejska Policji w Suwałkach. Zdzisiek ma niezwykłe umiejętności, więc będzie pomagał policjantom [FOTO]

i

Autor: KMP Białystok

Policjanci i strażacy nie dostaną nagród. Straż marszałkowska tak!

2021-01-11 11:23

– Nie składajcie wniosków o nagrody, w tym roku ich nie będzie – informują policjantów przełożeni. Nagród nie będzie też w Straży Granicznej ani pożarnej - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Sytuacja epidemiologiczna i jej przełożenie na finanse dotknie również na policję, straż pożarną i Straż Graniczną. Jak się okazuje, w 2021 roku funkcjonariusze i mundurowi nie będą mogli liczyć na finansowe gratyfikacje za złapanie ściganego latami gangstera czy rozwiązanie zabójstwa sprzed lat.

Brak nagród finansowych za specjalne wyróżnienia spowodowany jest oszczędnościami, które rząd wprowadził w związku z ogromnymi wydatkami na walkę z pandemią - informuje "Rzeczpospolita". Zamrożony został fundusz wynagrodzeń w jednostkach sektora finansów publicznych, m.in. sędziów i prokuratorów wszystkich szczebli, ale także świadczenia socjalne dla emerytów i rencistów ze wszystkich służb.

Uciekał przed policją. Po drodze popełnił ponad 30 wykroczeń

Poszukiwania pieniędzy dotyczyły również funduszu na nagrody w służbach mundurowych: policji, Straży Granicznej, straży pożarnej, SOP czy służbie więziennej. Mundurowi są dodatkowo rozsierdzeni faktem, że pozostawione zostały nagrody uznaniowe dla funkcjonariuszy Straży Marszałkowej.

Przedstawiciele poszczególnych jednostek policji zaczęli już wysyłać pisma, aby w tym roku nie składać wniosków o nagrody. "Zlikwidowano fundusz nagród motywacyjnych dla funkcjonariuszy oraz nagród uznaniowych dla pracowników cywilnych. Wobec powyższego proszę o niewystępowanie z rozkazem/wnioskiem nagrodowym w roku bieżącym" - brzmi część oświadczenia rozsyłanego do szefów wydziałów i komend powiatowych przez naczelnika wydziału finansów Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

ARMAGEDON! Uderzą w nas gigantyczne podwyżki cen! To zdrożeje w 2021 roku

Policyjny fundusz nagród stanowi jedynie 2 proc. z całego funduszu wynagrodzeń, przeznaczonego dla niemal 100-tysięcznej armii (ok. 140 mln zł). Za działania podczas niedawnych protestów kobiet mundurowi otrzymali 1000 zł premii, natomiast "w związku z licznymi dodatkowymi zadaniami podczas stanu epidemii", 53 tys. szeregowych policjantów z całej Polski otrzymało dodatkowe 54 mln zł - podała Komenda Główna Policji.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze