Polscy aktorzy dostaną pomoc od rządu. Sprawdź co oferuje im Gliński

i

Autor: East News Polscy aktorzy dostaną pomoc od rządu. Sprawdź co oferuje im Gliński

Polscy aktorzy dostaną pomoc od rządu. Sprawdź, co oferuje im Gliński

2020-11-07 16:13

Koronawirus w Polsce dotknął chyba każdą z możliwych branż. Oprócz gastronomii bardzo ucierpiała też kultura. Polscy aktorzy i inne gwiazdy doczekały się pomocy od rządu. Sprawdź, co oferuje im Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński.

Polscy aktorzy i osoby z branży kultury w ramach ustawy o "szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych" dostaną wsparcie. Zapowiedział to podczas spotkania Zespołu Antykryzysowego przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego wicepremier Piotr Gliński. Pomoc od rządu będzie obejmowała objęcie świadczeniem postojowym i zwolnieniem ze składek ZUS branży kultury, a w tym freenlancerów.

ZOBACZ: Artur Barciś ma koronawirusa. Przerażający apel aktora. OKROPNE objawy

Jak czytamy na stronie Gov.pl, instytucje kultury jeszcze w listopadzie mają otrzymać środki z "Funduszu Wsparcia Kultury, czyli programu w ramach którego 400 mln zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 może zostać przeznaczone m.in. na rekompensaty finansowe poniesionej straty, dla twórców - wykonawców, podwykonawców zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych".

SPRAWDŹ: Aktorka "Listów do M." pracuje w SKLEPIE. Artyści w tragicznej sytuacji

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze