Polska w Hanowerze na największych targach przemysłowych na świecie

2017-04-23 19:00
Premier Beata Szydło
Autor: Bartosz Krupa

Premier Polski Beata Szydło wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel uroczyście otworzyły największe targi przemysłowe na świecie Hannover Messe. Zdaniem pani premier, to doskonała okazja do tego, by świat zobaczył, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka.

Hannover Messe to największe na świecie targi branży przemysłowej, które odbywają się po raz 70. właśnie w Hanowerze w dniach 24-28 kwietnia. W tym roku nasz kraj jest partnerem targów. Polska będzie tam się promować pod hasłem „Smart means Poland”. Nasze stoisko jest jednym z największych i zajmuje powierzchnię 1200 mkw. Na targach zaprezentuje się 10 polskich firm i aż 20 start-up’ów. Wśród polskich firm, które tam się pokażą są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki). Na miejscu będą się prezentowały także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

Zobacz: Jak biznes zmienił Warszawę

- Chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki, chcemy zaprezentować najlepsze pomysły, projekty naszych przedsiębiorców, to jest okazja do tego, ażeby świat zobaczył jak wiele do zaprezentowania, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka – podkreślała jeszcze przed targami premier Beata Szydło.

- Chcemy zaprezentować Polskę młodą, odważną, która się zmienia i ma ambicje, by równać do najlepszych - powiedziała premier Szydło podczas ceremonii otwarcia targów. Premier pochwaliła się również najlepszymi od lat wskaźnikami gospodarczymi świadczącymi i poprawie sytuacji ekonomicznej w kraju i lepszej sytuacji finansowej polskich rodzin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze