Piotr Ciompa

i

Autor: Jakub Kaminski/East News, Mariusz Gaczynski/East News

Zmiany w spółkach

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego prezesa. Stanowisko objął Piotr Ciompa

2023-03-13 17:38

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w poniedziałkowym komunikacie poinformowała, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWPW dokonało zmian w zarządzie spółki. Dotychczasowy wiceprezes spółki Piotr Ciompa zastąpił na stanowisku prezesa zarządu Macieja Biernata, który pełnił tę funkcję od 2018 roku.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ma nowego prezesa. Kto objął stanowisko?

Jak poinformowała Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Piotr Ciompa jest związany z Wytwórnią od 2020 r., kiedy został powołany na funkcję członka zarządu PWPW. "Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu średnimi i dużymi przedsiębiorstwami z różnych branż, w tym był wiceprezesem spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych należącej do prywatnych funduszy inwestycyjnych" - napisano w komunikacie.

Nowy prezes PWPW S.A. Kim jest Piotr Ciompa?

Piotr Ciompa w 1992 roku ukończył studia historyczne na UW, gdzie angażował się m.in. w działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów, posiada również dyplom MBA Uniwersytetu Calgary. Od 1987 był m.in. członkiem tajnego zarządu NZS UW oraz członkiem redakcji pisma podziemnego Kurier Akademicki. Z ramienia NZS brał udział w obradach Okrągłego Stołu.

W latach 1991–1992 Ciompa pracował w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Głównym Inspektoracie Celnym i Departamencie Kontroli Skarbowej Ministerstwa Finansów. Później został wicedyrektorem Biura Kontroli Wewnętrznej Telewizji Polskiej. W latach 1997–2001 był wiceprezesem Polskiej Agencji Prasowej.

W czerwcu 2015 Ciompa został dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, a od listopada 2015 był dyrektorem Szpitala Miejskiego w Przemyślu.

W 2010 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

PWPW S.A. Czym zajmuje się spółka?

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. zajmuje się m.in. produkcją paszportów, dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów wydawanych w Polsce i w innych krajach. PWPW jest także producentem banknotów zamawianych m.in. przez Narodowy Bank Polski. Spółka znajduje się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa. Nadzór właścicielski nad PWPW S.A. sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sonda
Czy wiesz czym zajmuje się PWPW S.A.?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze