Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

i

Autor: pixabay.com Uwodziciel zawrócił w głowie kobiecie na portalu randkowym. Straciła przez niego 90 tysięcy!

Polski Ład. Rząd obniży podatki? Kluczowa decyzja

2021-09-08 12:09

Projekt zmian w przepisach, które mają wesprzeć samorządy w związku z uszczupleniem ich dochodów w związku ze zmianami podatkowymi przewidzianymi w Polskim Ładzie, będzie tematem zaplanowanego na środę posiedzenia rządu. Ponadto rządzący zajmą się projektem ustawy określacym zasady, na jakich będzie udzielany i spłacany kredyt hipoteczny objęty gwarancją zastępującą udział własny kredytobiorcy.

Projektowana ustawa o kredytach hipotecznych określi zasady, na jakich będzie udzielany i spłacany kredyt hipoteczny objęty gwarancją zastępującą udział własny kredytobiorcy, jako rozwiązanie wspierające rodziny w zakresie poprawy warunków mieszkaniowych w ramach zapowiadanych w Polskim Ładzie działań określanych mianem Mieszkanie bez wkładu własnego.

"Z perspektywy osób ubiegających się o kredyt na zakup lub budowę mieszkania kredyt bez wkładu własnego będzie rozwiązaniem kierowanym do rodzin, które nie mają wystarczających środków własnych mogących sfinansować wymagany przez bank udział własny kredytobiorcy" - czytamy w uzasadnieniu.

Karpacz 2021: Tadeusz Kościński

Rząd zajmie się także projektem zmian w przepisach, które mają wesprzeć samorządy. Według pierwotnych zapowiedzi, zaproponowane w projekcie rozwiązania z jednej strony wprost realizują postanowienia tego programu, wprowadzając m.in. nową subwencję rozwojową (inwestycyjną) dla samorządów, z drugiej zaś, zapewniają dostosowanie systemu finansów samorządu terytorialnego do wyzwań, przed jakimi stają samorządy w konsekwencji wdrożenia działań Polskiego Ładu, zwłaszcza w systemie podatkowym.

Według autorów, celem zmian jest także wzmocnienie potencjału inwestycyjnego jednostek samorządu terytorialnego i zapewnienie samorządom województw dochodów niezbędne do realizacji zadań publicznych.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

"Wsłuchaliśmy się w głos przedsiębiorców". Kościński o zmianach w Polskim Ładzie

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze