Podatki, za co trzeba płacić?

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/stevepb

Gigantyczna obniżka podatków. Rewolucja w Polskim Ładzie

2022-03-23 22:35

Polski Ład miał uporządkować polski system podatkowy. Tymczasem okazało się, że wprowadził niezłe zamieszanie. Pierwsze nieścisłości, które działały na niekorzyść podatników, odkryli nauczyciele i policjanci. Później poszła już lawina skarg i zażaleń. Teraz okazuje się, rząd planuje zmiany w Polskim Ładzie. Co może się zmienić w Polskim Ładzie? Znamy szczegóły najnowszych propozycji rządu Mateusza Morawieckiego w zakresie podatków. Czeka nas kolejna podatkowa rewolucja. Zobacz, kto zyska, a kto może na nowych propozycjach sporo stracić.

Polski Ład do zmiany. Rząd zapowiada korektę systemu

Rząd szykuje się do zmian w Polskim Ładzie. Piotr Müller rzecznik rządu pytany o pakiet naprawczy Polskiego Ładu w programie "Gość Radia Zet" powiedział: - Patrzymy na to dużo szerzej. Potrzebujemy obniżenia podatków, potencjalnego przedłużenia tarczy antyinflacyjnej, innych rozwiązań fiskalnych, które mogłyby zdławić inflację. Taki pakiet jest szykowany. W czwartek (24 marca) i w piątek (25 marca) w resorcie finansów mają odbywać się konsultacje w sprawie zmian w Polskim Ładzie. A co ma się zmienić? Rząd ma następujące propozycje: obniżka podatku z 17 proc. do 12 proc., zmiana zasad rozliczania składki zdrowotnej przez przedsiębiorców, likwidacja ulgi dla klasy średniej.

Przypomnijmy, że podstawowe założenia obowiązującej jeszcze podatkowej części Polskiego Ładu to m.in.:

  • podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł,
  • zlikwidowanie możliwości odliczenia 7,75 proc. składki zdrowotnej, która wynosi 9 proc. dochodu,
  • ulga dla klasy średniej,
  • podniesienie 32-procentowego progu podatkowego do 120 tys. zł rocznie.

Opodatkowanie poszczególnych pracowników, i przedsiębiorców ma zależeć także od tego, czy dany przedsiębiorca rozlicza się według skali podatkowej, ryczałtowo, liniowo. Polski Ład przede wszystkim miał być korzystny dla osób z niskimi dochodami i emerytów, których świadczenie nie przekracza średniej emerytury, czyli ok. 2,5 tys. zł. Z racji wspomnianej już kwoty wolnej o podatku seniorzy w dużej mierze zostają zwolnieni z podatku.

Co i jak konkretnie zamierza zmienić rząd, ma być w pełni znane i obwieszczone w ciągu dwóch tygodni. Ale nie jest wykluczone, że całą podatkową rewolucję poznamy w ciągu najbliższych dni.

Tańczące z Promocjami 22-02-2022
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze