Dodatek osłonowy

i

Autor: Pixabay Wnioski o wypłatę świadczenia przyjmuje MOPS.

Wypłacają Polakom po 1150 złotych na osobę! Przekazano już miliard złotych

2022-03-23 14:02

Dodatek osłonowy to jeden z kluczowych elementów rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, który ma zrekompensować rosnące ceny energii, gazu i żywności osobom z niższymi dochodami. Program cieszy się wielkim zainteresowaniem, złożono już wnioski na ponad miliard zł.

Dodatek osłonowy. Dla kogo?

Wsparciem w ramach dodatku osłonowego objęte są osoby, których przeciętne miesięczne dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych. Kwota wsparcia będzie wynosić od 400 zł do ponad 1400 zł w zależności od wysokości dochodu, liczby osób w gospodarstwie domowym i źródła ogrzewania. Wsparcie ma objąć blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju. Na ten cel zarezerwowano kwotę ponad 4 mld zł.

"Po kilku miesiącach funkcjonowania dodatku osłonowego widzimy, że cieszy się on dużą popularnością. Polskie rodziny z zainteresowaniem podeszły do tego instrumentu finansowego, o czym świadczą wnioski złożone na kwotę ponad 1 mld zł" – stwierdziła szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Tańczące z promocjami 17.03.2022

Dodatek osłonowy. Gdzie złożyć wniosek?

Z danych MKiŚ wynika, że o największe wsparcie zawnioskowali mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński zwrócił się do rządu o środki w wysokości 124 mln zł. Wnioski o dodatek osłonowy można było składać do 31 stycznia 2022 r. wówczas ich wypłata jest realizowana w dwóch ratach do 31 marca i do 2 grudnia. Ci, którzy nie złożyli wniosku w pierwszym terminie nadal mogą to zrobić. Wówczas należy złożyć wniosek do 31 października. W tym przypadku wyplata całego dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Sonda
Czy dodatek osłonowy będzie istotny w Twoim budżecie domowym?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze