rodzina

i

Autor: pixabay.com

Polski Ład. Ile zyska czteroosobowa rodzina

2021-08-06 13:56

Polski Ład, czyli zestaw reform, które mają pomóc gospodarce po pandemii koronawirusa, wkrótce stanie się rzeczywistością. Władza przekonuje, że skorzystają niemal wszyscy. Wśród obiecanych zmian znalazły się nowe rozwiązania podatkowe, pomoc dla emerytów oraz szereg pomysłów, które mają poprawić budżety rodzin. PiS twierdzi, że Polski Ład poprawi życie 18 milionów Polaków, a więc wszystkich, którzy zarabiają do średniej krajowej. Ma to być zasługa m.in. podniesionej po wielu latach kwoty wolnej od podatku. Klasa średnia z kolei ma skorzystać z nowej ulgi w PIT dla osób, których dochody przekraczają 70 tys. zł. Jak na tym tle wyglądają rozwiązania, dedykowane dla polskich rodzin? Sprawdziliśmy jak w Polskim Ładzie będzie wyglądać budżet czteroosobowej rodziny 2+2.

Od początku pierwszej kadencji, sztandarowymi rozwiązaniami PiS są pomysły nastawione na politykę prorodzinną, takie jak 500+. Nie inaczej wygląda sytuacja w Polskim Ładzie. Nowy flagowy projekt PiS ma pomóc nam wstać na nogi po pandemii koronawirusa. Najgłośniej komentowane są propozycje dla emerytów, takie jak zwolnienie emerytur z podatku. Ale nie tylko seniorzy znaleźli się wśród beneficjentów Polskiego Ładu. PiS twierdzi, że Polski Ład poprawi życie 18 milionów Polaków, a więc wszystkich, którzy zarabiają do średniej krajowej. Ma to być zasługa m.in. podniesionej po wielu latach kwoty wolnej od podatku. Klasa średnia z kolei ma skorzystać z nowej ulgi w PIT dla osób, których dochody przekraczają 70 tys. zł.Według założeń dla zdecydowanej większości obywateli zmiany mają być pozytywne. 18 milionów Polaków ma zyskać na Polskim Ładzie dzięki zmianom podatkowym, emerytalnym i kwocie wolnej. To 2/3 wszystkich podatników. Co z resztą? Według PiS dla 24 milionów Polaków reforma będzie korzystna lub obojętna.

Jak wyglądają konkretne propozycje dla polskich rodzin? Ile dzięki Polskiemu Ładowi zyskają małżeństwa z dwójką dzieci?

Polski Ład: Co zyskamy na reformach? Oto konkretne przykłady

Nowa kwota wolna to jedno z rozwiązań, które wzbudziło dużo emocji. Po wielu latach, zamrożona kwota wolna od podatku została podniesiona do 30 tys. zł dla wszystkich. Małżeństwa mogą dodatkowo rozliczyć się wspólnie. Teraz będą mogły skorzystać z astronomicznej kwoty wolnej w wysokości 60 tys. zł.

Według szacunków czteroosobowa rodzina, gdzie jedno z małżonków otrzymuje pensję minimalną, a drugie średnie wynagrodzenie i wspólnie wychowują dwójkę dzieci poprawi swój budżet o dokładnie 3677 zł.

  • Średnia płaca wzrośnie o 1471 zł
  • Płaca minimalna wzrośnie o 868 zł
  • 118 zł trafi do kiszeni dzięki obniżkom podatków
  • 220 zł zapewni nowa kwota wolna

Mniejsza, trzyosobowa rodzina, w której dochód wynosi w przypadku małżonków 3+4 tys. zł powinna w ciągu roku zyskać 3532 zł.

Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Sonda
Czy popierasz zmiany podatkowe w Polskim Ładzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze