Zakładamy salon kosmetyczny

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz

Polski ład. Jesteś kosmetyczką? Ile na tym zyskasz

2021-08-04 15:52

Polski Ład pomoże nie tylko emerytom. Kilka filarów nowego programu PiS ma zadowolić nawet 90 proc. podatników. Ma to być zasługa m.in. podniesionej po wielu latach kwoty wolnej od podatku. Klasa średnia z kolei ma skorzystać z nowej ulgi w PIT dla osób, których dochody przekraczają 70 tys. zł. Ile na zmianach zyska zwykły Polak? Bardzo łatwo sprawdzić to na przykładzie kosmetyczek.

Rząd przekonuje, że dla zdecydowanej większości obywateli Polski Ład przyniesie pozytywne skutki. Według PiS dla 24 milionów Polaków reforma będzie korzystna lub obojętna. Czym będzie Polski Ład? To cztery filary, które mają podnieść polską gospodarkę po pandemii koronawirusa, oraz wprowadzić kilka znaczących reform. Przede wszystkim podniesiona zostanie kwota wolna od podatku. Według PiS dla 24 milionów Polaków reforma będzie korzystna lub obojętna. Składka zdrowotna będzie liczona proporcjonalnie do dochodu. Na koniec zostaje ulga dla klasy średniej, która zapewni neutralność reform dla kieszeni lepiej zarabiających Polaków, o ile ci pracują na umowie o pracę.

Polski Ład: Co zyskamy na reformach? Oto konkretne przykłady

Co to oznacza w praktyce? Kosmetyczka zarabiająca miesięcznie 3000 zł brutto w ciągu roku na reformie kwoty wolnej zyska 1836 zł. Z kolei mechanik, którego miesięczne dochody wynoszą 4000 zł brutto rocznie dostanie dodatkowe 1368 zł.

Polski Ład 2021: Założenia

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

 Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Sonda
Jaki wariant Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego wybierzesz?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze