pieniądze złotówki

i

Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Polski Ład po korekcie. Stracisz, państwo odda pieniądze. Jest zapewnienie premiera

2022-01-21 13:07

Polski Ład wszedł w życie i wprowadził spore zamieszanie. Teraz rząd poprawia dopiero co wprowadzony system podatkowy. - Chcemy, żeby Polacy zarabiali jak najwięcej - jasno powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu podkreślił, że wcześniej system podatkowy postawiony był na głowie. Osoby zarabiającej powyżej 20 tys. zł płaciły mniejszą daninę podatkową niż osoby zarabiające 5 tysięcy złotych. Tak nie powinno być. Dlatego też w życie wejdą kolejne zmiany korygujące Polski Ład. Zyskać mają osoby na śmieciówkach i seniorzy. Zobacz, co się zmieni w Polskim Ładzie. Komu państwo odda pieniądze?

Polski Ład po korekcie. Co się zmieni w Polskim Ładzie?

Polski Ład będzie miał dużą korektę. Zobacz, jak rząd zareagował na skargi Polaków na Polski Ład. -System postawiony był na głowie. Osoby zarabiającej powyżej 20 tys. zł płaciły mniejszą daninę podatkową niż osoby zarabiające 5 tysięcy złotych. Tak nie powinno być - powiedział na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Sytuację tę miał poprawić Polski Ład, który miał zostawić więcej pieniędzy  w portfelu obywatela. Szczególnie temu ma służyć nowa wolna kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. zł i ulga dla klasy średniej. Okazało się jednak, że w praktyce wiele osób dostało w styczniu mniejszą pensję, m.in. nauczyciele, wojskowi, policjanci. Po ogólnym oburzeniu, rządzący jeszcze raz usiedli nad przepisami. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił, co się zmieni w Polskim Ładzie. - Zażądałem od ministerstwa finansów o wprowadzeniu szybko korekt do Polskiego Ładu  - powiedział Morawiecki. Zobacz, co się zmieni:

- ulga dla klasy średniej dla wszystkich emerytów i rencistów ze świadczeniem do 12, 8 tys. zł. To samo dotyczy osób, które pracują na podstawie w przypadku umowy zlecenie oraz nauczycieli akademickich z pensją do 12,8 tys. zł brutto

- 1500 zł zwrotu podatkowego dla rodziców

- organizacje pożytku publicznego. Zasada przekazywania pieniędzy w ramach 1 proc. będzie prosta. W stosunku do 2021 wypłata na rzecz OPP nie będzie niższa. Jeśli wpłaty będą niższe, to różnicę uzupełni skarb państwa.

- z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) będzie dodatkowe wsparcie finansowe dla firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

Morawiecki zapewnił, że jeśli się okaże, że 2022 rok pogorszył status podatkowy danej osoby, to państwo wyrówna straty z budżetu państwa.

Tańczące z Promocjami 18.01.2022
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze