Polski Ład po korekcie. Stracisz, państwo odda pieniądze. Jest zapewnienie premiera

2022-01-21 13:07
pieniądze złotówki
Autor: Shutterstock pieniądze złotówki

Polski Ład wszedł w życie i wprowadził spore zamieszanie. Teraz rząd poprawia dopiero co wprowadzony system podatkowy. - Chcemy, żeby Polacy zarabiali jak najwięcej - jasno powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu podkreślił, że wcześniej system podatkowy postawiony był na głowie. Osoby zarabiającej powyżej 20 tys. zł płaciły mniejszą daninę podatkową niż osoby zarabiające 5 tysięcy złotych. Tak nie powinno być. Dlatego też w życie wejdą kolejne zmiany korygujące Polski Ład. Zyskać mają osoby na śmieciówkach i seniorzy. Zobacz, co się zmieni w Polskim Ładzie. Komu państwo odda pieniądze?

Polski Ład po korekcie. Co się zmieni w Polskim Ładzie?

Polski Ład będzie miał dużą korektę. Zobacz, jak rząd zareagował na skargi Polaków na Polski Ład. -System postawiony był na głowie. Osoby zarabiającej powyżej 20 tys. zł płaciły mniejszą daninę podatkową niż osoby zarabiające 5 tysięcy złotych. Tak nie powinno być - powiedział na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Sytuację tę miał poprawić Polski Ład, który miał zostawić więcej pieniędzy  w portfelu obywatela. Szczególnie temu ma służyć nowa wolna kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. zł i ulga dla klasy średniej. Okazało się jednak, że w praktyce wiele osób dostało w styczniu mniejszą pensję, m.in. nauczyciele, wojskowi, policjanci. Po ogólnym oburzeniu, rządzący jeszcze raz usiedli nad przepisami. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił, co się zmieni w Polskim Ładzie. - Zażądałem od ministerstwa finansów o wprowadzeniu szybko korekt do Polskiego Ładu  - powiedział Morawiecki. Zobacz, co się zmieni:

- ulga dla klasy średniej dla wszystkich emerytów i rencistów ze świadczeniem do 12, 8 tys. zł. To samo dotyczy osób, które pracują na podstawie w przypadku umowy zlecenie oraz nauczycieli akademickich z pensją do 12,8 tys. zł brutto

- 1500 zł zwrotu podatkowego dla rodziców

- organizacje pożytku publicznego. Zasada przekazywania pieniędzy w ramach 1 proc. będzie prosta. W stosunku do 2021 wypłata na rzecz OPP nie będzie niższa. Jeśli wpłaty będą niższe, to różnicę uzupełni skarb państwa.

- z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) będzie dodatkowe wsparcie finansowe dla firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.

Morawiecki zapewnił, że jeśli się okaże, że 2022 rok pogorszył status podatkowy danej osoby, to państwo wyrówna straty z budżetu państwa.

Tańczące z Promocjami 18.01.2022
Sonda
Czy zyskasz na Polskim Ładzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze