Polska była w 2021 r. druga w Europie pod względem tempa wzrostu zgłoszeń

i

Autor: materiały partnera Polska była w 2021 r. druga w Europie pod względem tempa wzrostu zgłoszeń

Pomysłowy jak Polak. Pod względem zgłoszeń patentowych zajmujemy drugie miejsce w Europie

2022-04-05 7:20

O prawie 13 proc. wzrosła w 2021 r. liczba zgłoszeń patentowych przesyłanych do Europejskiego Urzędu Patentowego przez polskie przedsiębiorstwa, uczelnie i instytuty badawcze - pisze wtorkowy "Puls Biznesu", powołując się na Indeks Patentowy 2021. Jak podaje "PB" Polska była w 2021 r. druga w Europie pod względem tempa wzrostu zgłoszeń do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO).

Jak podaje "PB" Polska była w 2021 r. druga w Europie pod względem tempa wzrostu zgłoszeń do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO).

 Czytaj również: QUIZ. Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

"W Europie najwyższy wskaźnik odnotowała Portugalia, a nasz kraj uplasował się tuż za nią dzięki 4-krotnie większemu tempu wzrostu liczby zgłoszeń patentowych niż przed rokiem, a ponad 4,5 krotnie w porównaniu ze średnią unijną" - czytamy.

Według dziennika z danych EPO wynika, że rośnie koncentracja polskich wynalazców wśród technologii medycznych. W tej dziedzinie Polska odnotowała zwiększenie zgłoszeń patentowych o ponad 71 proc. rok do roku. Wśród polskich zgłoszeń patentowych do EPO w 2021 r. najbardziej aktywna była Politechnika Śląska - było ich 11.

E-Polska. Debata: Jak firmy mogą czerpać innowacje od start upów

"Krajowe uczelnie i instytuty badawcze nadal pozostają najaktywniejszymi podmiotami w obszarze ochrony własności intelektualnej - inaczej niż w większości krajów w Europie, gdzie częściej są to przedsiębiorstwa" - zauważa "PB".

Sonda
Czy uważasz, że sprzeczne z nauką treści powinny być blokowane?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze