Poradnik OSE dla dyrektorów szkół i nauczycieli

2019-10-09 15:56
Poradnik OSE dla dyrektorów szkół i nauczycieli
Autor: Shutterstock

W ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), której operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK, przygotowano poradnik dla szkół. Broszura wskaże nauczycielom możliwości OSE oraz pozwoli w sposób odpowiedzialny wykorzystywać narzędzie, jakim jest Internet.

– To, co jest najważniejsze to podnoszenie kompetencji dzieci, rodziców i nauczycieli. Sieć OSE zbudowana jest w taki sposób, aby odseparować treści szkodliwe i zabronione prawem. Narzędzie do tego będą mieli dyrektorzy szkół, bo to oni są odpowiedzialni za kwestie bezpieczeństwa – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Dedykowane pracownikom szkół poradniki zawierają wybrane zagrożenia dzieci i młodzieży w Internecie. Każde z nich zawiera statystyki występowania, odwołanie do przepisów prawa oraz schemat postępowania.

– To ważne, aby dyrektorzy szkół i nauczyciele posiadali taki materiał. Chcielibyśmy i rekomendujemy, aby korzystali z tych wzorów i dopasowali je do szkolnych polityk bezpieczeństwa – wyjaśnia Agnieszka Wrońska z NASK-u.

Minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, dodaje:

– Nam Internet kojarzy się przede wszystkim z możliwościami, ale niestety trzeba zwrócić uwagę na tę ciemną stronę i na niebezpieczeństwa, które się tam pojawiają. Stąd ten poradnik.

Najnowsze