Dramat urlopowiczów. Nie mogli wrócić z wakacji. 44 osoby nie weszły na pokład samolotu PLL LOT!

i

Autor: Pixabay Dramat urlopowiczów. Nie mogli wrócić z wakacji. 44 osoby nie weszły na pokład samolotu PLL LOT!

Zagraniczne podróże

Porozumienie PLL LOT z amerykańskim Jet Blue. Nowe możliwości dla pasażerów

2022-10-04 7:13

Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzyły sieć połączeń dzięki porozumieniu z amerykańskim przewoźnikiem Jet Blue. Powiadomił o tym w poniedziałek w Nowym Jorku szef LOT Rafał Milczarski. Współpraca interline z Jet Blue ułatwi pasażerom PLL LOT podróże do innych krajów. - I tak wykupując jeden bilet będą mogli na nim latać m.in. do San Francisco, Palm Beach Bostonu i innych amerykańskich miast – podał „Nowy Dziennik” relacjonując spotkanie z Milczarskim w polskim konsulacie.

Siatka połączeń

W ramach partnerstwa możliwe stanie się też korzystanie z połączeń np. z Meksykiem, Dominikaną, Karaibami i innymi portami lotniczymi, które obsługuje Jet Blue. Według firmy ch-aviation.com jest ich 108 w 29 krajach. Do umowy Jet Blue z PLL LOT doszło już wcześniej, na początku 2012 roku.

Amerykański przewoźnik wyjaśniał wówczas 4 kwietnia na Facebooku, że nowa współpraca między liniami oznacza, że można zarezerwować połączenia przez hub Jet Blue na lotnisku JFK w Nowym Jorku oraz hub na warszawskim lotnisku Chopina do różnych lokalizacji w całej Europie i poza nią.

Współpraca z Jet Blue

- Na naszej stronie będziemy sprzedawać szereg połączeń Jet Blue, które będą się łączyć z naszymi połączeniami, które wykonujemy na trasach transatlantyckich - powiedział Pawłowi Żuchowskiemu amerykańskiemu korespondentowi RMF FM prezes LOT Rafał Milczarski. Dodał, że tym samym zwiększy się "bardzo istotnie zakres możliwych destynacji dla naszych klientów".

- Rejsy będą wykonywane na bilecie LOT-u lub, na zasadzie wzajemności, na bilecie Jet Blue, jeżeli wystawi go amerykańska linia. Ta współpraca ma polepszyć ofertę polskiego przewoźnika ale i pomóc pozyskać nowych klientów, którzy będą podróżować do Warszawy - stwierdził w rozmowie z RMF FM prezes LOT.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Forum w Karpaczu 2022: Andrzej Kensbok
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze