Samolot LOT

i

Autor: Chris flickr.com Samolot LOT

LOT odwołał część lotów w lipcu i sierpniu! Sprawdź czy nie zepsuto ci wakacji

2022-06-24 7:40

PLL LOT poinformował o odwołaniu w lipcu i sierpniu bieżącego roku kilkunastu rejsów z Warszawy. Jak podaje Polska Agencja Prasowa odwołane zostały loty do Amsterdamu, co jest związane z ograniczeniami przepustowości na holenderskim lotnisku. Spółka lotnicza na bieżąco monitoruje sytuację na europejskich portach lotniczych, więc nie można wykluczyć kolejnych odwołanych lotów.

LOT odwołał część lotów do Amsterdamu

Port lotniczy Amsterdam-Schiphol - trzeci pod względem przewozów pasażerskich na świecie - od kilkunastu dni boryka się z problemami. Ze względu na braki kadrowe oraz wybuchające co pewien czas strajki pracowników, pasażerowie doświadczają wielogodzinnych kolejek do bramek bezpieczeństwa, odwoływanych lotów oraz wszechobecnego chaosu.

"W związku z ograniczeniami przepustowości lotniska w Amsterdamie, odwołane zostały wybrane rejsy" - poinformowało PAP biur prasowe.

Jak podano, chodzi o lipcowe loty w dniach: 3-4, 12-13, 28, 29 i 31, a także sierpniowe w dniach 1, 4, 15-16, 22, 25, 27-29.

W tegorocznym sezonie letnim z Warszawy do Amsterdamu (oraz z Amsterdamu do Warszawy) LOT lata trzy razy dziennie; w każdym z podanych dni przewoźnik odwołał po jednym rejsie.

Kongres 590 - Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity

LOT monitoruje sytuację na lotniskach. Problemy branży lotniczej

LOT zapewnił, że "sprawdza, co się dzieje w europejskich portach lotniczych". "Sytuacja jest dynamiczna" - podkreślono. Od kilkunastu dni trwa chaos na europejskich lotniskach. Ze względu na chaos na lotnisku w Amsterdamie linie lotnicze Transavia poinformowały w tym tygodniu, że anulują 240 letnich lotów z tego portu. Wcześniej na podobny ruch zdecydował się przewoźnik Easyjet.

Głównym problemem lotniska w Amsterdamie są niedobory kadrowe. Wielu zwolnionych podczas pandemii Covid-19 pracowników znalazło zatrudnienie w innych sektorach i nie wróciło do wcześniejszej pracy. Dodatkowo sytuację komplikuje sezon wakacyjny, w którym tradycyjnie ruch pasażerski jest większy.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?

Protesty pracowników odczuwalne są także dla pasażerów i linii lotniczych na lotniskach m.in. w Belgii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. Niemiecka Lufthansa zapowiedziała, że w lipcu usunie z rozkładu 900 połączeń z lotnisk w Monachium i we Frankfurcie nad Menem.

Akcjonariuszami PLL LOT są Skarb Państwa (69,3 proc. udziałów) oraz Polska Grupa Lotnicza (30,7 proc. udziałów). 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze