pieniądze, 500+,

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Nowe wnioski o 500+. Jak składać w Opolu? Terminy, szczegóły

Posypały się pozwy za lockdown! Przedsiębiorcy domagają się GIGANTYCZNEJ rekompensaty

2021-02-02 13:02

Sześciocyfrowa kwota - tyle zapłacić może Skarb Państwa firmom, które uważają, że odniosły straty podczas lockdownu. Pierwsze pozwy już poszły.

Według ustaleń Business Insider do Prokuratorii Generalnej trafił dwa pozwy dotyczące lockdownu.

- Do Prokuratorii Generalnej dotychczas wpłynęły z sądów dwa pozwy związane z tzw. lockdownem. Oba dotyczą żądań odszkodowawczych. Jeden z nich opiewa na kwotę ok. 215 tys. zł i został wytoczony przez właściciela galerii handlowej. Drugi na kwotę ok. 458 tys. zł został złożony przez właściciela sieci siłowni – powiedział portalowi mecenas Bartosz Swatek, rzecznik prasowy Prokuratorii.

Przedsiębiorcy twierdzą, że rządowe restrykcje doprowadziły ich do ruiny a tarcze antykryzysowe nie pomogły w wystarczający sposób. Jak podaje Business Insider, przedsiębiorcy chcą łącznie około 675 tys. zł rekompensaty za zamknięcie ich biznesów w pandemii

Firmy założone pod koniec 2020 r. też dostaną pomoc finansową! Kto i ile otrzyma pieniędzy?

Restauracja zamieniona w...studio telewizyjne. To sposób na lockdown!

Lockdown w Polsce trwa. Chociaż rząd zapowiedział, że od 1 lutego 2021 zacznie się częściowe luzowanie obostrzeń, to nie wszystkie branże są zadowolone.

Wedłub Business Insider w rządzie zwracają uwagę na ryzyko, które niosą pozwy. Część roszczeń może zostać uznana za zasadne. - Argument jest właściwie wszędzie ten sam – zostały one wprowadzone rozporządzeniem, które wykracza poza delegację ustawową. To zaś oznacza złamanie konstytucji - czytamy.

Najnowsze