Muzeum Polskiej Wódki powstanie na terenie zrewitalizowanej Wytwórni Wódek „Koneser", w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji w Warszawie. Jego otwarcie nastąpi już w czerwcu br. Odwiedzający będą mogli poznać historię wódki w naszym kraju, prześledzić poszczególne etapy jej produkcji oraz dowiedzieć się, w jaki sposób nasz narodowy trunek zyskał światową renomę. Instytucja zapowiada stworzenie nowoczesnej, multimedialnej ekspozycji. Nie wiadomo jednak, czy tak jak w irlandzkim muzeum piwa Guinness będzie można spróbować alkoholu. Nie jest również znana wysokość wynagrodzenia przyszłego kierownika muzeum.
Zobacz: Świat pokochał polską wódkę. Żubrówka i Krupnik bardzo wysoko w rankingu [INFOGRAFIKA]
Aby stanąć na czele Muzeum Polskiej Wódki, trzeba znać się nie tylko na mocnych trunkach, ale również - na zarządzaniu. Wymagane jest minimum 3-letnie doświadczenie w tym obszarze zdobyte w samodzielnej jednostce, najchętniej z obszaru kultury i/lub rozrywki. Do tego trzeba wykazać się umiejętnościami: zarządzania w sytuacjach kryzysowych, dobrej koordynacji i organizacji pracy oraz elastycznością. Idealny kandydat powinien przejawiać chęć rozwoju, zaangażowanie i otwartość.
Polecamy: Producent znanej wódki wycofuje ze sklepów partię trunku
Z opublikowanej na stronie muzeum oferty pracy wynika jednak, że u przyszłego kierownika nietypowej instytucji najwyżej będzie punktowana kultura osobista. Jako jedyna została ona wyboldowana wśród podanych wymogów. Co ciekawe, aby zostać szefem muzeum, wystarczy znać język angielski na poziomie B2. Ze szczegółowymi wymaganiami względem przyszłym pracowników muzeum oraz ich obowiązkami można zapoznać się na oficjalnej stronie muzuem w zakładce „Kariera".
Oprac. na podst. muzeumpolskiejwodki.pl, wiadomosci.radiozet.pl