Prąd będzie drożał, ale rząd nie pomoże Polakom. Poseł PiS tłumaczy to w skandaliczny sposób

2021-03-03 19:25 tw
Poseł Krzysztof Tchórzewski
Autor: Monika Półbratek Poseł Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji w Starostwie Powiatowym w Siedlcach

Prąd drożeje i będzie drożał. Opłaty za energię elektryczną będą zabierać Polakom coraz więcej ich dochodów. Jak przekonuje minister w Kancelarii Premiera wzrost cen będzie nam regularnie towarzyszył przez wiele najbliższych lat. Okazuje się, że pomoc dla gospodarstw domowych nie jest planowana. Mówił o tym poseł PiS. Jego tłumaczenie wam się nie spodoba.

W porannej rozmowie z RMF FM pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej minister Piotr Naimski tłumaczył, że podwyżki cen prądu utrzymają się, według prognoz rządu, do 2030 r. Przekonywał, że powodem podwyżek jest… Unia Europejska i system wprowadzony przez nią w związku ze zmianami klimatycznymi.

Do informacji Naimskiego odniósł się poseł PiS i były minister energii, Krzysztof Tchórzewski, który skomentował w Radiu Nowy Świat, że mimo dramatycznych wzrostu cen za energię elektryczną rząd nie planuje w żaden sposób pomóc polskim rodzinom poradzić sobie z podwyżkami. Jego zdaniem, podwyżki rekompensują… rosnące pensje Polaków. To dość osobliwe tłumaczenie, zwłaszcza wobec faktu, że jeszcze w 2019 r. powszechne rekompensaty obiecywał obecny wicepremier Sasin.

Okazuje się jednak, że były to tylko czcze obietnice. Rząd nie pomoże ani wobec nadchodzących dalszych podwyżek, ani nie dotrzyma też słowa jeśli chodzi o zapowiedzi z 2019 r., które wyraźnie padły na potrzeby kolejnych kampanii wyborczych. PiS jednak po cichu wycofuje się z nich i zamiast powszechnych dopłat do rachunków za prąd, mogą one trafić tylko do niektórych Polaków.

Super Raport 03.03 (Goście: Sławomir Nitras - PO, Bogusław Liberadzki -europoseł Lewicy, Michał Wawrykiewicz adwokat) Sedno Sprawy: Błażej Spychalski
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze