Prawnik może być „przewodnikiem” dla innych zawodów – Andrzej Szumowski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Promocyjne

Prawnik może być „przewodnikiem” dla innych zawodów – Andrzej Szumowski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2021-01-19 10:51

– Uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć. Mieć otwarty umysł, szukać mentorów i rozumieć zależności, jakie funkcjonują w gospodarce – radzi rozważającym karierę menedżerską Andrzej Szumowski, wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard i prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jak podkreśla, jeżeli będziemy starali się lepiej zrozumieć nie tylko zależności funkcjonujące w gospodarce, ale i otaczający nas świat, mamy szansę, aby w przyszłości umieć zarządzać i przy odrobinie szczęścia nawet stanąć na czele firmy, korporacji, agencji rządowej czy ministerstwa. – To nie jest łatwy kawałek chleba, mówię to z własnego doświadczenia, natomiast daje satysfakcję, bo nie ma nic piękniejszego od poczucia odpowiedzialności za innych – wyjaśnia.

Według Szumowskiego, absolwenta prawa na Uniwersytecie Warszawskim, warto rozważyć studia prawnicze, ponieważ prawo towarzyszy nam w każdej dziedzinie naszego życia, a jego znajomość przydaje się zawsze i wszędzie. – Prawo znakomicie rozszerza horyzonty. Powoduje, że rozumiemy życie nas otaczające – zależności, jakie powstają w relacjach międzyludzkich, między firmami, między państwami – uważa Andrzej Szumowski. Dodaje także, że studia prawnicze są dla osób o otwartych umysłach i określonej wrażliwości, które patrzą na świat holistycznie, dociekają, chcą się uczyć, a także czują po skończeniu studiów odpowiedzialność za tych, którym zabrakło w życiu szczęścia. Jego zdaniem prawnik może być „przewodnikiem” dla wielu innych, nieprawniczych zawodów.

Czym warto kierować się przy wyborze studiów? Więcej w wypowiedzi Andrzeja Szumowskiego dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl , to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze