Premier Morawiecki: Zalecam jak najszybsze przejście na pracę zdalną

2022-01-21 12:50
Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

Piąta fala pandemii wzbiera z ogromną siłą. Sytuacja staje się z dnia na dzień coraz gorsza. Podstawą walki z pandemią jest ograniczenie kontaktu. Dlatego też urzędnicy państwowi przechodzą na pracę zdalną. Może to wiązać się z trudniejszym dostępem do urzędów, ale podstawowe usługi mają być świadczone bez zakłóceń. Premier Mateusz Morawiecki apeluje, by przedsiębiorcy wysyłali pracowników na pracę zdalną wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Praca zdalna obowiązkowa? Kto tylko może, powinien natychmiast przejść na pracę zdalną

Koronawirus szaleje. Sytuacja staje się bardzo trudna. W Polsce chorych przybywa w zastraszającym tempie. Omikron już zbiera żniwo. Kolejny tydzień ma być jeszcze gorszy pod względem pandemicznym. Dlatego też powraca zalecenie rządu do pracy zdalnej. - Zalecam jak najszybsze przejście na pracę zdalną – apeluje premier Mateusz Morawiecki. Kto tylko może powinien jak najszybciej przejść na pracę z domu i ograniczyć kontakty bezpośrednie z innymi ludźmi. Taki stan powinien trwać kilka najbliższych tygodni. Dlaczego? W połowie lutego sytuacja ma być najgorsza. Resort zdrowia spodziewa się nawet 140 tys. zachorowań dziennie w najgorszym przypadku, a w najlepszym 60 tys. Zatem sytuacja jest bardzo zła. Aby ułatwić dostępność do testów na koronawirusa. Od 27 stycznia mają być dostępne darmowe testy w każdej aptece. Chodzi o to, by się testować, nie udawać, że choroby nie ma i nie zakażać innych ludzi, którzy po prostu muszą wychodzić z domu i pracować stacjonarnie, np. lekarze, nauczyciele, kasjerzy w sklepach, policjanci. 

Tańczące z Promocjami 18.01.2022
Sonda
Czy polski rząd w wystarczający sposób ogranicza skutki pandemii koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze