Prezes PKO BP złożył dymisję

2021-10-14 13:31
Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski
Autor: Materiały prasowe PKO BP

Prezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację. Jednocześnie jak informuje bank, rada nadzorcza PKO BP odwołała z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego.

Według nieoficjalnych informacji na stanowisko prezesa PKO BP ma zostać powołana Iwona Duda, dotychczasowy prezes Alior Banku.

Kongres 590 2021: Silne instytucje finansowe mają olbrzymie znaczenie we wzroście gospodarczym państwa - Marek Dietl prezes zarządu GPW

Jan Emeryk Rościszewski stanowisko prezesa PKO BP objął w czerwcu tego roku, zastępując Zbigniewa Jagiełłę. Z bankiem był związany od 2016 r. Jako wiceprezes nadzorował w PKO BP pion rynku detalicznego. Oprócz fotela wiceprezesa objął wówczas stanowisko członka rady nadzorczej PKO Leasing S.A. Karierę w finansach zaczynał we Francji w grupie AXA, a w przeszłości pracował także m.in. w Groupe Azur oraz w grupie BNP Paribas.

Były już prezes PKO BP jest z wykształcenia historykiem i od 12 lat należy do Zakonu Maltańskiego. Należał również do Porozumienia Centrum, partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Giełda zareagowała spadkami notowań akcji banku, które w momencie publikacji informacji spadły już o 2,08 proc.

Zobacz także: Budżet 2022. Minister finansów o inflacji i średniej krajowej

Sonda
Czy ukryłbyś pieniądze w rajach podatkowych?
PKO BP giełda
Autor: SKRIN/GOOGLE.COM PKO BP giełda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze