Prezydent RP wręczył nagrody. Kogo wyróżnił Andrzej Duda?

2019-10-08 8:19
Andrzej Duda
Autor: Andrzej Lange Andrzej Duda

W Jesionce k. Rzeszowa po raz czwarty zorganizowano kongres gospodarczy 590. Na nim prezydent RP, Andrzej Duda, wręczył osiem nagród w następujących kategoriach: Lider MŚP, Narodowy sukces, Międzynarodowy sukces, Odpowiedzialny biznes, Firma rodzinna, Startup_PL, Badania i rozwój oraz Nagroda indywidualna. Przedstawiamy państwu listę nagrodzonych.

Kongresowi 590, organizowanym w Jesionce k. Rzeszowa, przyświeca idea spójna z wizją państwa, którego bogactwo ma być powiększane w oparciu o własne zasoby, zarówno ludzkie, jak i naturalne. Dlatego, jak co roku, prezydent RP Andrzej Duda, który jest honorowym patronem kongresu, wręczył nagrody ludziom związanym z polską gospodarką.


NAGRODA INDYWIDUALNA

Czesław Lang

Polski sportowiec, kolarz, szef wyścigu Tour de Pologne


NARODOWY SUKCES

LPP S.A.

Spółka powstała w 1991 roku, w Gdańsku. W ciągu 25 lat swej działalności stała się jednym
z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży.

MIĘDZYNARODOWY SUKCES 

Olimp Laboratories Sp. z o. o.

Firma ma swoją siedzibę w Dębicy (województwo podkarpackie). Powstała w 1990 roku. Zajmuje się produkcją suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych oraz produktów leczniczych i wyrobów kwalifikowanych do żywności funkcjonalnej.

ODPOWIEDZIALNY BIZNES

Marco Sp. z o. o.

To rodzinne przedsiębiorstwo z całkowicie polskim kapitałem powstało w 2000 r. w Gliwicach (województwo śląskie). Jest niewątpliwym liderem w zakresie specjalistycznych elementów znakowania i identyfikacji produktów do przemysłu.

FIRMA RODZINNA

Ochnik S.A.

Przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1989 roku, z siedzibą w Garwolinie (województwo mazowieckie). Historia marki rozpoczęła się od zaprojektowania i uszycia pierwszego egzemplarza skórzanej kurtki.

Startup_PL

Warsaw Genomics Sp. z o. o. sp. k.

Została założona w 2015 roku. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Świadczy usługi diagnostyki genetycznej oparte o nowoczesne metody diagnostyczne.

BADANIA I ROZWÓJ

Medical Inventi S.A.

Spółka została założona w 2011 roku jako spółka spin-off w wyniku połączenia środowiska nauki (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, naukowcy – autorzy patentu) z biznesem (inwestorzy prywatni).

WSB
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze