Rafał Ziemkiewicz

i

Autor: AKPA Ziemkiewicz postraszył znanego posła adwokatem! Nie zgadniecie, jaka była jego reakcja

Profil Rafała Ziemkiewicza zhakowany. Jak zabezpieczyć konto na Facebooku przed hakerami?

2020-11-13 14:23

Fani Rafała Ziemkiewicza, którzy śledzą kontrowersyjnego publicystę i pisarza na Facebooku mogli przeżyć dziś szok. Od kilku godzin zamiast publicystyki i komentarzy społeczno-politycznych, profil Ziemkiewicza publikuje dziwne chińskie filmiki z koślawo przetłumaczonymi opisami. Ktoś po prostu włamał mu się na konto. Z tej okazji przypominamy jak zabezpieczyć Facebooka przed hakerami i phishingiem.

Profile na mediach społecznościowych to dzisiaj praktycznie druga tożsamość. Nic dziwnego, że armie hakerów czyhają na dane logowania nieostrożnych internautów. Nie trzeba nikomu podawać hasła. Wystarczy kliknięcie na nieodpowiedni link, żeby stracić dostęp do swojego konta na Facebooku i z przerażeniem obserwować, jak ktoś przejmuje kontrolę nad naszą internetową wizytówką.

Przekonał się o tym Rafał Ziemkiewicz, którego fanpage na Facebooku wypełniły nagle posty, nie mające nic wspólnego z jego działalnością pisarsko-publicystyczną. Zamiast ciętych komentarzy... fani Ziemkiewicza od kilku godzin oglądają dziwne filmy z Chin.

 - Proszę o upowszechnienie tej informacji - nie panuję obecnie nad swoim profilem FB. Skardziono mi go. Zanim go odzyskam, może minąć dużo czasu. Proszę wszystkich, by tam nie zaglądali i nie napędzali złodziejom ruchu - poinformował Ziemkiewicz.

ZOBACZ TEŻ: Cyberataki w dobie COVID-19. Jakich technik używają hakerzy?

WPADŁ gang hakerów! Rozsyłali fałszywe alarmy bombowe, oszukiwali na grube miliony!

Według niepotwierdzonych informacji, fanpage pisarza mógł paść ofiarą phishingu. PHISHING - to jedna z popularniejszych metod działania oszustów. Ofiara otrzymuje wiadomość, najczęściej pochodzi ona od instytucji, która budzi nasze zaufanie. Oszuści w ten sposób podszywają się pod instytucje budzące zaufanie. Otrzymana treść ma zastraszyć użytkownika, tak by przestał racjonalnie myśleć i kliknął w podany link. Wielu użytkowników Facebooka otrzymuje wiadomości, udające korespondencję od serwisu Zuckerberga, według których doszło do ataku na konto. W mailu zawarty jest link, kliknięcie którego przenosi użytkownika do ekranu logowania, łudząco przypominającego Facebooka. W rzeczywistości, dopiero wpisanie tu swoich danych prowadzi do ich przejęcia.

Jak zabezpieczyć konto na Facebooku przed włamaniem?

Najważniejsze jest silne hasło, czyli długi i skomplikowany ciąg różnorodnych znaków. Imię123 to hasło, które jest praktycznie zachętą do włamania. Dlatego dodaj do hasła małe i wielki litery, liczby i niestandardowe znaki, takie jak @!$%^.

Jak przypominają twórcy programu antywirusowego Avast:

  • Nigdy nie udostępniaj nikomu swojego hasła
  • Nie zapisuj hasła w przeglądarce
  • Zmieniaj swoje hasła regularnie
  • Po zakończonej sesji, wyloguj się z serwisu

Kolejne narzędzie, które utrudni hakerom dostęp do naszego profilu to uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Aby je włączyć zaloguj się na swoim profilu, przejdź na Ustawienia -> Zabezpieczenia logowania -> Ustaw Uwierzytelnienie dwuskładnikowe.

W ten sposób, poza logowaniem się w przeglądarce lub aplikacji, konieczne będzie podanie kodu wysłanego np. na komórkę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze