mieszkanie

i

Autor: Maciej Witkowski/REPORTER, Marek BAZAK/East News

Zaskakujące wyznanie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński szczerze o programie "Mieszkanie plus": "Niestety nie wyszło"

2022-10-23 16:11

Zrobiliśmy dużo, ale nie zrobiliśmy jeszcze wszystkiego, Mieszkanie Plus niestety nie wyszło - powiedział w niedzielę w Zamościu (woj. lubelskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że w Polsce powinno być budowane 450-500 tys. mieszkań rocznie.

Program "Mieszkanie plus"

„Zrobiliśmy dużo, robimy w dalszym ciągu mimo trudnej sytuacji, kolejnych kryzysów, wojny, ale wiemy, że nie zrobiliśmy jeszcze wszystkiego. Wszystkiego w gruncie rzeczy nigdy nie zda się zrobić, bo zawsze są nowe wyzwania, zadania, ale nawet z takich spraw, które w oczywisty sposób powinny być rozwiązane, jak problem mieszkaniowy” – przyznał prezes PiS podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Zamościa.

„Mieszkanie Plus niestety nie wyszło" - powiedział. "Opór deweloperów okazał się tak silny, a także pewne inne cechy naszego społeczeństwa doprowadziły do tego, że nie zdołaliśmy przełamać wszystkiego, co utrudnia zdobywanie tanich terenów pod budowę mieszkań, bo żeby mieszkania były tanie, to także tereny muszą być tanie czy nawet bardzo tanie" - wyjaśnił Kaczyński.

Problem dzietności w Polsce

Jak wskazał, Polska jest dziś na takim poziomie rozwoju gospodarczego, że mogłaby budować nie 270 tys. mieszkań, jak ma być to w tym roku, ale 450-500 tys. rocznie. "Wtedy w ciągu dosłownie kilku lat problem mieszkaniowy byłby rozwiązany" - stwierdził Kaczyński. Dodał, że do rozwiązania jest też problem dzietności w Polsce, a także kwestia służby zdrowia. Zaznaczył, że cel 7 proc. PKB na służbę zdrowia musi zostać osiągnięty. Zapowiedział też przedstawienie programu dotyczącego służby zdrowia.

"Pewne rzeczy, jak pomoc chorym na nowotwory czy sieć kardiologiczna jakoś wychodzi, ale to, co się dzieje na SOR-ach, to często woła o pomstę do nieba. To jest jeden z elementów, które trzeba zmienić. Wiele innych rzeczy trzeba zmienić i my taki program przedstawimy, oczywiście ciągle zwiększając dalej wydatki na służbę zdrowia" - zapowiedział prezes PiS.

Sonda
Czy będziesz ogrzewał swój dom/mieszkanie w zimę bez względu na koszty?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze