Jarosław Kaczyński

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Obietnica prezesa PiS

Tanie kredyty na mieszkanie dla młodych rodzin. Kaczyński: jest rozważana taka propozycja

2022-09-05 9:33

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Stalowej Woli przyznał, że jest rozważany pomysł niskooprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin. Nieustannie szukamy metod, by sprawy najbardziej zasadnicze rozwiązać – mówił. Lider PiS podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli został zapytany o kredyty mieszkaniowe dla młodych osób.

Kaczyński: rząd zdecydował się na powolne tłumienie inflacji

W niedzielę w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z mieszkańcami, podczas którego mówił m.in. o walce z inflacją. Według Kaczyńskiego można z nią walczyć na dwa sposoby: poprzez schładzanie gospodarki oraz przez taktykę "powolnego tłumienia inflacji", na który zdecydował się rząd. W jego ocenie, pierwsza metoda wiąże się z niekorzystnymi konsekwencjami.

Zauważył, że była ona stosowana "trzykrotnie podczas ostatnich 32, 33 lat". Wśród działań mających na celu łagodzenie skutków inflacji wskazał obniżanie "opłat, które idą do państwa, po to, aby ceny dla obywateli były niższe".

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza

Tanie kredyty na mieszkanie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Stalowej Woli przyznał, że jest rozważany pomysł niskooprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin. "Jest rozważana taka propozycja, żeby młode rodziny mogły dostawać kredyt na mieszkanie na 2 proc., czyli bardzo niskie oprocentowanie" – powiedział Kaczyński i dodał, że w tej chwili "ocenia się możliwości, że to mogłoby być 50 tys. rodzin rocznie".

"My naprawdę nieustannie szukamy we własnych głowach, ale także odwołując się do pomysłów z innych krajów, metod, żeby w Polsce te sprawy najbardziej zasadnicze rozwiązać – sprawy mieszkań, służby zdrowia" – mówił Kaczyński.

Sonda
Czy Twoim zdaniem PiS radzi sobie z drożyzną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze