Orlen

i

Autor: Shutterstock Orlen

Zmiany w Orlenie

Przyjaciółka Kaczyńskiego ma nową posadę. Janina Goss w Radzie Nadzorczej Orlenu

2023-01-11 19:17

Janina Goss należy do najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Jeszcze niedawno była członkiem Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A. Rezygnację złożyła w grudniu 2022. Teraz została powołana na takie samo stanowisko w Orlenie - czytamy w komunikacie spółki.

Janina Goss członkiem Rady Nadzorczej PKN Orlen

Janina Goss, Członek Rady Nadzorczej,  8 grudnia 2022 r. złożyła oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Radzie Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska S.A. Przyczyn rezygnacji nie podano. Miesiąc później przyjaciółka prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dostała nową posadę. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Orlen - ""Spółka" informuje, że 11 stycznia 2023 roku Minister Aktywów Państwowych, w imieniu akcjonariusza Skarbu Państwa, działając na podstawie § 8 ust. 2 pkt 1 Statutu Spółki powołał Panią Janinę Goss do składu Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A.

W  kolejnym raporcie bieżącym  Orlen poda informacje o posiadanym przez Panią Janinę Goss wykształceniu, kwalifikacjach i zajmowanych wcześniej stanowiskach, wraz z opisem przebiegu pracy zawodowej, a także pozostałe informacje wymagane przez Rozporządzenie Ministra Finansów.

Janina Goss jest radcą prawnym, absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1990-2003 była członkinią Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi, a od 1991 do 2003 r. - radcą prawnym w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Łodzi. W latach 2009-2010 Janina Goss była członkinią rady nadzorczej Polskiego Radia, a w latach 2006-2009 zasiadała w radzie nadzorczej TVP, pełniąc w tym czasie okresowo funkcję przewodniczącej rady. W 2012 r. została członkinią zarządu firmy Srebrna sp. z o.o.

Sonda
Tankujesz na Orlenie?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak

PiS traktuje publiczne pieniądze jak PRYWATNY BANKOMAT?

Europoseł Lewicy ostro o partii Kaczyńskiego! POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze