Czterdziestolatek

i

Autor: screen z Youtube Kadr z kultowego polskiego serialu komediowego, w którym ukazane zostały losy warszawskiej rodziny inżyniera Stefana Karwowskiego

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz serial „Czterdziestolatek”? Test dla prawdziwych fanów

2022-07-03 15:14

Już siedem lat temu czterdzieści lat minęło od wyemitowania pierwszego odcinka „Czterdziestolatka”. W swoich czasach był to prawdziwy hit, który gromadził przed ekranami miliony telewidzów. Czy dziś wciąż jeszcze pamiętasz cokolwiek z przygód Karwowskiego? Sprawdź w naszym quizie.

Ten peerelowski serial komediowy, w którym przy kolejnych awansach nikt nie pytał inżyniera Karwowskiego o przynależność do partii, był pochwałą czasów Gierka. Klasyczna rodzina 2+2, mieszkająca w bloku na warszawskim osiedlu, wiodła szczęśliwe życie. Jedynym kłopotem inżyniera, którego potomstwo wisiało na trzepaku na podobieństwo dzisiejszego wiszenia w sieci, było przystosowanie się do bycia dobrym znajomym ludzi, których wcześniej oglądał tylko w telewizji.

Karwowski został dyrektorem i zaczął jeździć limuzyną z kierowcą. Ale zanim to się stało, był sympatycznym czterdziestolatkiem zatrudnionym na budowie Dworca Centralnego. Zasuwał na składaku po Warszawie, miał malucha, fajną żonę i gitarę, na której grywał, śpiewając po rosyjsku: „Kuda uszoł wasz Kitajczonok Li?”. Miał też wielbicielkę na budowie, a jego żona miała wielbiciela w wodociągach. Wokół toczyło się wspaniałe socjalistyczne życie, na które nikt nie narzekał. Czy może być coś śmieszniejszego? No nie.

Quiz: Jak dobrze pamiętasz serial „Czterdziestolatek”?

Pytanie 1 z 10
Pies myśliwski, z którym odwiedziła Karwowskich rodzina Madzi, miał na imię
Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Daliście radę w naszym quizie?

Sprawdźcie się w innych!

Tymczasem inflacja bije kolejne rekordy. Czy grozi nam kryzys podobny do tego z początku lat 90, tuż po końcu PRL?

Posłuchajcie podcastu i sprawdźcie, co mówi ekspert.

Listen to "Tak źle było ostatnio w 1997 r. Co dalej z inflacją?" on Spreaker.
Najnowsze