QUIZ PRL

QUIZ PRL. Czy wiesz do czego służyły te przedmioty?

2024-03-21 8:09

Dla wielu osób przedmioty z PRL-u to sentymentalne wspomnienia z dzieciństwa i młodości. Półkotapczan, syfon, kaseta magnetofonowa - niemi świadkowie ważnych wydarzeń z życia w tamtym okresie - przypominają o beztroskich czasach, gdy świat był prostszy. Czy TY wiesz do czego służyły te przedmioty? QUIZ PRL tylko dla urodzonych w Polsce Ludowej.

QUIZ PRL. Czy wiesz do czego służyły te przedmioty?

Syfon, półkotapczan, farelka, saturator, zasłona z koralików. Wszystkie te przedmioty były popularne w PRL-u lat 70. i 80. XX wieku. z czasem zostały wyparte przez bardziej nowoczesne rozwiązania. Meblościanki zostały zastąpione przez bardziej nowoczesne meble modułowe, półkotapczany przez rozkładane sofy, a zasłonki z koralików przez żaluzje i rolety.

Wiele przedmiotów z PRL-u było produkowanych tylko u nas i nie było dostępnych w innych krajach. To sprawia, że są one wyjątkowym świadectwem tamtych czasów.

Niektóre przedmioty z PRL-u stały się symbolami tamtej epoki. Przykładem może być Fiat 126p, który był popularnym samochodem w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku. Dla wielu osób samochód ten synonimem wolności i niezależności.

Oczywiście nie wszystkie przedmioty z PRL-u wzbudzają pozytywne wspomnienia. Niektóre z nich, jak kartki żywnościowe, wiórki kokosowe, czy butelki octu, kojarzą się z niedostatkiem, kolejkami i szarą rzeczywistością. Niemniej jednak przedmioty z czasów PRL stanowią ważną część historii Polski i są świadectwem tamtych czasów. Ktoś przecież je zaprojektował, ktoś inny wykonał, a jeszcze ktoś inny marzył by kupić, co czasem wcale nie było proste. 

Dla urodzonych w siermiężnych czasach Polski Ludowej nasz QUIZ PRL. CZY WIESZ DO CZEGO SŁUŻYŁY TE PRZEDMIOTY? wynik 10/15 to absolutne minimum. 

QUIZ PRL. Czy wiesz do czego służyły te przedmioty?

Pytanie 1 z 15
Popularny w PRL saturator służył do:
QUIZ PRL. Czy wiesz do czego służyły te przedmioty?
Tańczące z promocjami 12.02.2024
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze