Największe osiągnięcia medycyny w 2020 roku

i

Autor: Getty Images Największe osiągnięcia medycyny w 2020 roku

QUIZ. Szalony rok 2020. Czy to się wydarzyło naprawdę? Tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie"

2021-01-01 16:48

2020 rok to data, którą większość z nas pożegna bez żalu. Większa część minionego roku upłynęła pod znakiem strachu o zdrowie, szalejącej pandemii koronawirusa, lockdownu, widma kryzysu gospodarczego i politycznego zamieszania. Podczas gdy z nadzieją patrzymy na 2021 rok, sprawdźmy ile zapamiętaliśmy z tych szalonych 12 miesięcy. Oto wielki quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę z 2020 roku. Ile pamiętacie z wydarzeń, które bez wątpienia w przyszłości trafią do podręczników historii?

Wreszcie koniec! Okropny rok 2020 po 12 trudnych miesiącach, wreszcie leniwie dobiegł końca. Ostatnie kwartały upłynęły pod znakiem koronawirusa. Zarazki, które rozpełzły po całym świecie powodując covid-19 pośrednio przełożyły się na trudności gospodarcze i lityczne. Większą część roku spędziliśmy zamknięci w domach, a gospodarka znalazła się nad przepaścią. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny rok i możliwość zaszczepienia się na koronawirusa sprawią, że świat wróci w końcu do normalności.

Przez 12 miesięcy miało miejsce wiele wydarzeń, które wstrząsnęły Polską i światem. Za kilka lat o tym feralnym roku dzieci będą uczyć się w szkołach.

Czy jako naoczni świadkowie historii potraficie wymienić wszystkie istotne fakty? Sprawdźcie w naszym quizie, w którym egzaminujemy z wiedzy o roku 2020.

Życzenia sylwestrowe. Życzenia noworoczne. Na SMS i messenger

QUIZ. Szalony rok 2020. Czy to się wydarzyło naprawdę? Tylko odpowiedzi "Tak" lub "Nie"

Pytanie 1 z 14
Czy pierwsza fala globalnej pandemii koronawirusa wybuchła w chińskiej prowincji Henan?
Najnowsze