komputery

i

Autor: pixabay

Ranking najlepszych miejsc pracy w Europie

2020-09-11 11:00

Great Place to Work, globalna firma analityczno-konsultingowa, ogłosiła listę Najlepszych Miejsc Pracy w Europie. Wśród 125 laureatów osiem firm to międzynarodowe organizacje, za których sukcesem stoją także ich polskie oddziały. Dziewiąty polski laureat to spółka Sii Polska, która po raz trzeci z rzędu zakwalifikowała się na listę 30 Najlepszych Dużych Miejsc Pracy w Europie.

Jak co roku firmy mogły ubiegać się o tytuł Najlepszego Miejsca Pracy w Europie w 4 kategoriach: 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy, 30 Najlepszych Dużych Miejsc Pracy (zatrudniających 500 osób i więcej), 50 Najlepszych Średnich Miejsc Pracy (zatrudniających poniżej 500 osób) oraz 20 Najlepszych Małych Miejsc Pracy (poniżej 50 pracowników). Największe zainteresowanie w Polsce budzi zazwyczaj lista 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy. W tej kategorii pierwsze miejsce po raz trzeci zajęła firma Salesforce z branży IT. Zwycięzcą wśród firm dużych została duńska firma finansowa Sparekassen Kronjylland. Najlepszym miejscem pracy w kategorii firm średnich okazała się niemiecka firma produkcyjna PASCOE Naturmedizin, a w kategorii firm małych – reprezentant szwedzkiego sektora IT, spółka Regent. Szczególnie cieszy sukces firmy Sii Polska, która po raz trzeci z rzędu gości w zestawieniu 30 Najlepszych Dużych Miejsc Pracy w Europie tym bardziej, że pod względem wielkości zatrudnienia (ponad 4 tys. pracowników) w swojej kategorii Sii Polska w zasadzie nie ma konkurencji.

9 firm z Polski na liście Europe’s Best Workplaces 2020

Największe zainteresowanie w Polsce budzi zazwyczaj lista 25 Najlepszych Międzynarodowych Miejsc. W dużym stopniu dlatego, że są to duże i powszechnie znane firmy, ale także z powodu stałej reprezentacji wśród nich polskich oddziałów tych firm - w tym rankingu aż dziewięć.. Są to: Cisco Systems, The Adecco Group, Daimler Mobility (w Polsce obecny jako Mercedes-Benz Financial Services), SAS Institute, Hilti, Johnson & Johnson (w Polsce jako Janssen Cilag), EY oraz SC Johnson. Polska ze swoimi łącznie dziewięcioma reprezentantami na europejskiej liście plasuje się na poziomie takich krajów jak Austria, Belgia czy Szwajcaria, ale cały czas dzieli nas ogromny dystans od otwierających stawkę: Wielkiej Brytanii (30 firm na liście), Niemców (28 firm) czy Francji i Szwecji (po 22 firmy na liście).

Najnowsze