Ranking zarobków. W jakim czasie można zarobić 150 złotych? [WIDEO]

2019-08-05 10:39 ŁT
Średnia pensja na Lubelszczyźnie to...? Będziecie zaskoczeni!
Autor: pixabay.com/CC0/_Alicja_

Dla jednych dniówka po ciężkiej zmianie w pracy, dla innych to zapłata za dwa dni harówki. Są tacy, którzy nawet nie zwracają uwagi, kiedy na ich konto wpada im 150 zł. Dlaczego? Bo potrzebuję do tego raptem kilku sekund, a czasem nawet mniej niż jedną sekundę! A Ty jak długo musisz pracować na 150 zł? Porównaj się z Lewandowskim, Kaczyńskim czy przeciętnym ratownikiem medycznym.

Za 150 zł można zapełnić koszyk w popularnych dyskontach lub wydać na ubranie w sieciówkach. Dla wielu Polaków to spora suma, zważywszy, że w 2019 roku pensja minimalna wynosi 2250 zł brutto, czyli około 1634 zł netto. Zatrudniony z najniższym ustawowym wynagrodzeniem musi przepracować niemal dwa dni, aby dorobić się 150 zł.

Zarobki w różnych branżach

Jeśli założymy, że świadczenie emerytalne to pensja (seniorzy w Polsce płacą podatek od swoich emerytur) i przeliczymy średnią emeryturę 1,9 tys. zł netto na 20 dni roboczych, to do osiągnięcia sumy 150 zł potrzeba 14 godzin, czyli prawie dwa dni etatowej pracy po 8 godzin.

Aż czterech godzin więcej pracy potrzebują ratownicy medyczni! Medycy, którzy jeżdżą w karetkach pogotowia i ratują nasze życie oraz zdrowie w krytycznych przypadkach, poziom 150 zł osiągają dopiero po 18 godzinach swojej wytężonej pracy. Bowiem średnia pensja ratownika medycznego w Polsce to zaledwie 1500 zł netto.

Załóż konto i odbierz 200 zł premii w gotówce!

W niewiele lepszej sytuacji są lekarze rezydenci, którzy z przeciętnym wynagrodzeniem 2500 zł, spędzą 11 godzin w pracy, aby dorobić się 150 zł. Na tym samym poziomie usytuowane są zarobki pielęgniarek - 2 554,50 zł “na rękę”, co daje 10,40 godzin pracy.

A jak długo nauczyciele pracują na 150 zł? Okazuje się, że nauczyciel dyplomowany (bez dodatków), czyli najwyższy “rangą” w szkole, średnio otrzymuje 2492 zł. Belfer musi zatem spędzić przy tablicy 10,45 godziny. Nieco krócej na nasze 150 zł czekają mundurowi. Według GUS średni zarobek policjantów to 3 024 zł, co daje 8 godzin i 50 min. 

W zdecydowanie lepszej sytuacji finansowej od emerytów, pielęgniarek i nauczycieli są politycy. Dla nich 150 złotych to już drobne na lody. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w roli posła zarabia rocznie ok. 110 tys. zł! Do tego trzeba doliczyć 30 tys. zł diety parlamentarnej. Szef PiS otrzymuje też emeryturę w wysokości ponad 79 tys. zł rocznie. W sumie średnie miesięczne zarobki prezesa partii rządzącej to ponad 18 tys. zł. Zatem na 150 zł Kaczyński pracuje zaledwie 33 s!

Gdzie polityk może zarobić jeszcze więcej i szybciej? W Brukseli! Przekonał się o tym m.in. Donald Tusk, który do niedawna piastował prestiżowy urząd szefa Rady Europejskiej. Każdy członek tej instytucji może liczyć na podstawowe wynagrodzenie, które przed odjęciem podatków wynosi aż 21 tys. euro miesięcznie (ok. 90 tys. zł). Jednak z racji pozycji Tuska w strukturach europejskich stawka ta jest znacznie większa. Szefowi RE było wypłacane co miesiąc ponad 25,5 tys. euro (ponad 100 tys, zł). Byłemu premierowi do portfela 150 zł wpadało co 5 sekund!

Tu już przechodzimy do świata ogromnych pieniędzy i zarobków nieosiągalnych dla zwykłych zjadaczy chleba. Nasz najbardziej znany sportowiec na świecie Robert Lewandowski, zarabia kokosy nie tylko dzięki swojemu talentowi piłkarskiemu, ale także na kontraktach reklamowych. Napastnik Bayernu Monachium jest lub był twarzą produktów firm takich jak Gillette, Huawei, Head and Shoulders, Vistula, Oshee czy Coca-Cola. Według dostępnych danych za jedną kampanię reklamową mógł inkasował nawet 2,5 miliona złotych. Z kolei ze swojego klubu otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 15 milionów euro rocznie, czyli 64,3 miliona złotych. Przeliczając te astronomiczne sumy na 150 zł, otrzymujemy wynik - 0,45 s.!

Kto może dorównać “Lewemu”? Inne gwiazdy sportu czy show-biznesu. Nad nimi są już tylko miliarderzy znani z zestawienia najbogatszych ludzi świata. Według magazynu “Forbes” tytuł ten przypada obecnie założycielowi giganta e-commerce Amazon - Jeffowi Bezosowi. Jego wszystkie biznesy pozwalają mu zarabiać prawie 4,5 mln dol. na godzinę! Cały majątek Bezosa przekroczył "magiczną" granicę 150 miliardów dol. i dlatego do zarobienia 150 zł potrzebuje jedynie 0,04 sekundy! 

A Ty chciałbyś zobaczyć, ile możesz dziś kupić za
DODATKOWE 200 ZŁOTYCH?
Nic prostszego - wystarczy wejść na stronę Banku i wypełnij prosty wniosek o konto!

Najnowsze