Ratunek dla rolników. Korzystny kredyt na maszyny

2015-04-20 17:07

Od dziś rolnicy mogą skorzystać ze specjalnej oferty PKO BP. Umożliwia ona wzięcie kredytu na maszyny rolnicze nawet na 20 lat. - To najdłuższy okres kredytowania na rynku - chwali się bank. Co jeszcze proponuje?

Gospodarstwo rolne jest swego rodzaju firmą, która, aby się rozwijać, potrzebuje dopasowanych produktów bankowych – uważa Dariusz Dzwonnik, dyrektor Biura Produktów Depozytowo-Transakcyjnych dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw w PKO BP. Wspomniane dopasowane produkty ma zapewnić pakiet Biznes Rozwój dla Rolnika, z którego indywidualni właściciele gospodarstw rolnych mogą już korzystać.

Konto za 9 złotych

Aby tego dokonać, należy w ramach pakietu otworzyć konto, którego prowadzenie będzie kosztowało 9 złotych miesięcznie.
W zamian klienci będą mogli korzystać z największej sieci bankomatów w Polsce, a także bezpłatnie używać bankowości internetowej. Rolnicy będą też mogli dokonywać tzw. wpłat zamkniętych.

Zobacz również: Jak oszczędzać na paliwie?

Najdłuższy na rynku okres kredytowania

Najciekawszą częścią oferty wydaje się jednak możliwość wzięcia uelastycznionego kredytu inwestycyjnego MSP (dla małych i średnich przedsiębiorstw). W jego ramach rolnicy będą mogli zakupić nowe bądź używane maszyny rolnicze, licząc nawet na 20-letni okres kredytowania i niskie raty.

Sześć tysięcy pożyczek

Rolnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą przynajmniej od półtora roku, będą też mogli korzystać z pożyczki MSP. Jej maksymalna wysokość może wynieść pół miliona złotych, a okres spłaty nie może przekroczyć pięciu lat. Zachwalając swoją pożyczkę, PKO BP podkreśla, że przedsiębiorcy od jej wprowadzenia w październiku ub. roku skorzystali z niej już ponad sześć tysięcy razy, pożyczając łącznie ok. pół miliarda złotych.Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze