Rejestracja jest wymagana przez wejście w życie ustawy antyterrorystycznej z lipca 2016 r. Po 31 stycznia bieżącego roku wszystkie niezarejestrowane karty SIM przestaną działać - bez względu czy zostały zakupione przed czy po wprowadzeniu nowych przepisów.
Zobacz koniecznie: Rejestracja karty SIM. Jak zarejestrować kartę SIM u poszczególnych operatorów? [PRZEWODNIK]
Kartę SIM może zarejestrować każda osoba, która ukończyła 13. rok życia i posiada ważny dokument tożsamości. W celu dokonana rejestracji większość operatorów wymaga wizyty w salonie firmowym lub autoryzowanym punkcie sprzedaży, chociaż od tej reguły jest kilka odstępstw. Przykładowo, abonenci Plusa mają możliwość rejestracji karty drogą sms-ową, a abonenci T-Mobile i Heyah – poprzez kanał telefoniczny. Dodatkowo klienci Virgin Mobile i Orange dostali do swojej dyspozycji kioski i saloniki Ruchu, a osoby chcące aktywować numer w Orange dodatkowo mogą dopełnić formalności w salonach Media Markt i Saturn.
Sprawdź również: Rejestracja karty prepaid. Gdzie można to zrobić? [PEŁNA LISTA MIEJSC]
Gdy karty będzie kupowała firma będzie musiała podać swoją nazwę i jeden z numerów - REGON, NIP, KRS, albo numer ewidencji działalności gospodarczej.
Bonusy od operatorów
Obowiązek rejestracji kart prepaid oznacza dla operatorów sieci komórkowych ponowną bitwę o klienta. Osoby, które nie chcą wiązać się umową, nie będą już tak skłonne do zmiany sieci. Tym bardziej gra warta jest świeczki. Przekonaj się, jakimi promocjami najwięksi gracze na rynku zachęcają do korzystania ze swoich usług.
Czytaj też: Bonusy za rejestrację karty SIM. Czym operatorzy kuszą posiadaczy prepaidów