Bank Santander

i

Autor: Materiały prasowe

Rewolucja w bankomatach. Jeden z największych banków wprowadza język ukraiński do swoich bankomatów

2022-07-13 18:40

Bank Santander wyszedł naprzeciw potrzebom mieszkańcom przybyłych z Ukrainy i wprowadził do bankomatów ich ojczysty język. Już 80 proc. urządzeń oferuje język ukraiński.

Język ukraiński w bankomatach Santander

Klienci, którzy posiadają i korzystają z karty płatniczej banku Santander, posługują się w bankomatach domyślnym językiem, jakim jest język polski, jednak po włożeniu do maszyny karty można wybrać inny. Dużym ułatwieniem dla przybyłych uchodźców z Ukrainy jest ich ojczysty język w bankomatach. Na taki pomysł wpadł Santander Bank Polska i bardzo szybko go urzeczywistnił. Teraz język ukraiński można zaobserwować w 80 proc. urządzeń w Polsce. 

Rewolucja w bankomatach Santander. To duże ułatwienie dla uchodźców z Ukrainy

Oprócz tego, że Santander Bank Polska oferuje infolinię w języku ukraińskim, teraz wprowadza ten język do bankomatów. To duże ułatwienie dla uchodźców z Ukrainy. Dostępna jest także aplikacja mobilna i bankowość elektroniczna, jak i strona internetowa w języku ukraińskim. 

– W Santander Bank Polska dbamy o inkluzywność i wyrównywanie szans w dostępie do bankowości.  Wspólnie z naszymi klientami i ekspertami nieustannie pracujemy nad rozwiązaniami, które podnoszą komfort korzystania z naszych produktów oraz usług. Obsługujemy ponad 300 tys. klientów z Ukrainy, stąd stawiamy na ułatwienia również dla tej grupy. Poprzez wprowadzenie dodatkowego języka chcemy zapewnić osobom posługującym się językiem ukraińskim możliwość wygodnego korzystania z bankomatów – wyjaśnia Barbara Pawlicka, odpowiedzialna za wdrożenie w Santander Bank Polska.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Santander Bank Polska i “Obsługa bez barier”

W ramach programu “Obsługa bez barier” bank Santander wprowadził w 90 proc. z ponad 1500 swoich bankomatów m.in. udźwiękowienie, możliwość przełączenia w tryb wysokiego kontrastu, wygaszenie ekranu, czy oznaczenia w alfabecie Braille’a. Teraz wprowadził także dodatkowy język - ukraiński, aby ułatwić uchodźcom z Ukrainy szybsze i łatwiejsze korzystanie z maszyn.

Sonda
Czy zabrałbyś pieniądze wystające z bankomatu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze