Robert Biedroń ujawnia - 230 złotych emerytury

2020-01-23 14:54 KaJa
JoRobert Biedroń
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Robert Biedroń

Problem wysokości emerytur jest niemalże stary jak świat. Co roku pojawiają się informacje o słabościach obecnego systemu, a historie seniorów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem chwytają za serce. Jeden z kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej Robert Biedroń pokazał na swoim Twitterze kwitek emerytury jednej z emerytek, na którym widnieje skandaliczna kwota 228 złotych miesięcznie.

Jak napisał Biedroń rząd i część opozycji odrzuciła projekt ustawy Lewicy o podwyższeniu emerytury minimalnej do 1600 złotych, a tymczasem w Polsce nadal dochodzi do sytuacji gdy starsze osoby żyją za skandaliczne niskie świadczenia. Kandydat na Prezydenta Rzeczpospolitej pokazał kwitek emerytury pani Marii z Płocka, na którym widnieje szokująca kwota 228 złotych miesięcznie. Biedroń zapowiedział, że to musi się zmienić i on będzie o te zmiany walczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłowie zlekceważyli emerytów! Pusty Sejm debatuje o emeryturze bez podatku

Przypomnijmy, że w środę w Sejmie odbyło się również pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o emeryturach. Pomysłodawcy zmian chcą aby świadczenia były zwolnione z podatku dochodowego i składki zdrowotnej. Najprawdopodobniej projekt przepadnie, gdyż przeciwna jest mu rządząca większość z Prawa i Sprawiedliwości. Prace nad dokumentem toczyły się przy niemal pustej sali plenarnej, a projekt został skierowany do komisji do dalszych prac.

Najnowsze