Rodzina na swoim dzięki Muratorowi

2009-02-18 7:00 mch

Serwis internetowy muratornieruchomosci.pl (MURATOR S.A.) został wyposażony w nowe narzędzie pozwalające na wyszukiwanie nieruchomości, które spełniają założenia rządowego programu "Rodzina na swoim".

To jedyny w Polsce serwis umożliwiający szybkie i proste zdobycie informacji o lokalach mieszkalnych dofinansowywanych przez państwo w ramach tego projektu.

Spośród tysięcy ogłoszeń zamieszczanych przez agencje nieruchomości, deweloperów oraz osoby prywatne, wiele spełnia założenia programu Rodzina na swoim. Jak jednak odnaleźć je w gąszczu ofert? Z pomocą użytkownikom przyszedł serwis muratornieruchomosci.pl, posiadający wyszukiwarkę, dzięki której można łatwo i szybko odnaleźć nieruchomości spełniające kryteria programu. Wystarczy wybrać typ nieruchomości (mieszkanie, dom), właściwe województwo oraz zaznaczyć pole: "oferty Rodzina na swoim", aby system wyświetlił listę lokali zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Dodatkowo w serwisie oferty te są oznaczone logo rządowego projektu.

Program Rodzina na swoim został wprowadzony na mocy „Ustawy o finansowym wspieraniu rodzin przy kupnie mieszkania”. Jest realizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, którego rola polega na wypłacaniu ze środków budżetowych dopłat do oprocentowania kredytów mieszkaniowych. Po nowelizacji ustawy, która weszła w życie 2 stycznia 2009 r., program Rodzina na swoim stał się bardziej dostępny i zaczął cieszyć się większym zainteresowaniem.

Wysokość kredytu z dopłatą państwa na zakup nieruchomości jest zróżnicowana i uzależniona od lokalizacji i ceny. Domy i mieszkania, które można nabyć w ramach projektu powinny dodatkowo spełniać kilka założeń: musi to być pierwsza nieruchomość, nie można być współwłaścicielem innej nieruchomości, powierzchnia kredytowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nie może przekraczać odpowiednio 75 mkw. i 140 mkw., a cena jego zakupu nie może być wyższa od limitu ustalanego oddzielnie dla miast wojewódzkich i reszty województwa.

Serwis muratornieruchomosci.pl:

- Zawiera aktualne oferty z rynku pierwotnego, wtórnego oraz wynajmu: mieszkań, domów, działek i garaży,

- Przedstawia porady ekspertów, prezentuje raporty na temat aktualnych cen nieruchomości, informuje o inwestycjach i ważnych wydarzeniach na rynku,

- Posiada przejrzysty podział na bloki tematyczne, który ułatwia poruszanie się po serwisie i szybkie docieranie do poszukiwanych informacji,

- Jest podzielony na działy główne: Oferty z rynku pierwotnego, Oferty z rynku wtórnego, Wynajem, Murator FINANSE, Murator Projekty Domów,

- Zapewnia bezpłatne korzystanie zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i biurom nieruchomości oraz deweloperom,

- Umożliwia wycenę kosztów zakupu nieruchomości, wartości własnego mieszkania, a także obliczanie raty kredytu,

- Daje możliwość zamówienia on-line odpisu z księgi wieczystej,

- Poprzez kanały RSS użytkownicy mogą codziennie otrzymywać aktualne informacje o nowych ofertach.

Nie przegap szansy.

Skontaktuj się z naszym doradcą! tel.  (22) 661-57-57