Rodzinne firmy w Polsce otrzymają pomoc. Minister wyjaśnia planowane zmiany [WIDEO]

2019-09-11 15:27 Wojciech Boratyński
Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Marek Niedużak
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Forum Ekonomiczne Krynica 2019 - Marek Niedużak

Sukcesja rodzinna polskich firm to, jak przyznaje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, aktualnie jeden z najważniejszych tematów dla polskich przedsiębiorców. Właściciele firm, które powstawały 30 lat temu, w czasie przemian, dziś staje przed trudnym pytaniem „co dalej z moim biznesem”. O tym, jak rząd zamierza im pomóc i czym jest fundusz rodzinny na tegorocznym forum ekonomicznym w Krynicy Zdrój w rozmowie z Super Biznesem tłumaczył Marek Niedużak, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

W Polsce, jak mówi Marek Niedużak, wiceszef MPiT, sukcesja rodzinna firm stanowi spory problem przez metrykę. Według danych dziesiątki tysięcy przedsiębiorców ma już ponad 65 lat, a co miesiąc umiera 100 właścicieli firm. Przez lata przez obowiązujące przepisy najczęściej kończyło się to też śmiercią firmy – spadkobiercy nie mogli płynnie kontynuować prowadzenia biznesu.

Wiceminister Niedużak opowiedział, co się zmieniło w tej kwestii i jakie resort przedsiębiorczości i technologii ma dalsze plany co do pomocy polskim przedsiębiorcom gdy mowa o dziedziczeniu firmy.

Najnowsze