Rolniku, spisz się przez Internet!

i

Autor: Materiały Promocyjne

Rolniku, spisz się przez Internet!

2020-10-02 14:57

Od 1 września do 30 listopada 2020 roku rolnicy w całym kraju spisują się w ramach Powszechnego Spisu Rolnego, organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny. Zachęcamy, aby zrobić to internetowo. To najprostszy i najwygodniejszy sposób. Sprawdź, dlaczego warto wybrać samospis!

Co zyskasz, spisując się przez Internet?

Spisując się poprzez aplikację internetową, zyskujemy:

  • komfort – nie musimy przekazywać informacji rachmistrzowi, zyskujemy poczucie wygody oraz prywatności,
  • czas – dane w formularzu spisowym możemy wypełniać w dowolnej chwili, na raty, od pierwszego zalogowania mamy 14 dni dni na jego zakończenie, 
  • dostęp do danych – dzięki możliwości kilkukrotnego logowania się do formularza, możemy poprawiać dane, na spokojnie sprawdzić je i zweryfikowć.

Dzięki spisowi internetowemu mamy więcej czasu do dyspozycji przy wypełnianiu danych, możemy przemyśleć odpowiedzi, aby były bardziej dokładne i adekwatne. Możemy w dogodnym momencie wrócić do pytań z formularza.  To daje nam poczucie, że mamy swój indywidualny wkład w realizację PSR 2020.

Jak spisać się przez Internet?

Metoda internetowa może wydawać się bardziej wymagająca tym uczestnikom spisu rolnego, którzy na co dzień nie korzystają z Internetu. Warto jednak spróbować.

W rzeczywistości spisanie się przez Internet jest bardzo wygodne i ma wiele zalet. Do samospisania się potrzebujemy jedynie komputera, tabletu lub smartfona z dostępem do Internetu. Jeśli nie mamy komputera w domu, możemy również skorzystać ze specjalnego stanowiska komputerowego przygotowanego w każdym urzędzie gminy czyli Gminnym Biurze Spisowym. Aby wypełnić obowiązek spisowy wchodzimy na stronę spisrolny.gov.pl.

Logujemy się do elektronicznego formularza spisowego i wypełniamy go zgodnie z pojawiającymi się pytaniami i instrukcjami. Na wstępie musimy wybrać pomiędzy osobą fizyczną albo firmą i organizacją.

Jako osoby fizyczne – logujemy się na trzy sposoby:

  • podając „Numer  gospodarstwa” z listu Prezesa GUS oraz numer PESEL. List Prezesa  GUS został wysłany do wszystkich gospodarstw rolnych;
  • lub wpisując „Numer identyfikacyjny producenta” z ARiMR oraz numer PESEL;
  • lub poprzez „Węzeł krajowy”, który umożliwia logowanie za pośrednictwem profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej (wybrane banki).
  • Jako firma lub organizacja – logujemy się podając identyfikator i hasło z Portalu Sprawozdawczego GUS.

Na stronie internetowej spisu znajdziemy także szczegółową instrukcję dotyczącą sposobu logowania i wypełniania formularza.

Przy wypełnianiu formularza pamiętajmy, że podajemy dane zgodnie ze stanem na  1 czerwca 2020 roku.

Masz trudności z obsługą Internetu? Poproś o pomoc!

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie  z wypełnieniem formularza internetowego? Spróbuj, a przekonasz się, że to nic trudnego. Nie trzeba niczego instalować, wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl, zalogować się, wypełnić formularz zgodnie ze wskazówkami. Jeśli jednak na którymś  z etapów wypełniania formularza napotkasz na trudności, pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić na infolinię spisową 22 279 99 99*, gdzie przeszkolony konsultant udzieli Ci niezbędnych wskazówek. Możesz go także poprosić o zastosowanie innej metody – wywiadu telefonicznego  z rachmistrzem. Pomoc w wypełnianiu  formularza możemy uzyskać także w gminnych biurach spisowych.

Zachęcamy jednak do skorzystania  z samospisu jako najbardziej komfortowej metody realizacji obowiązku spisowego.  

Bezpieczeństwo danych

Wypełniając formularz nie musimy obawiać się o swoje dane. Informacje przekazywane podczas spisu są prawnie chronione i objęte tajemnicą statystyczną. Do jej przestrzegania zobowiązani są także rachmistrzowie spisowi. Zbierane dane na etapie przetwarzania ulegają anonimizacji – nie jest możliwe ich przyporządkowanie do określonej osoby fizycznej czy konkretnego adresu.

*Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.

Spisz się już teraz!

Wejdź na spisrolny.gov.pl, wypełnij formularz, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę.

Wejdź na spisrolny.gov.pl lub zadzwoń na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99*

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze