PIT

i

Autor: gettyimages

Rozliczenie podatku

Kto będzie musiał w tym roku dopłacić do podatku PIT? Lista osób

2023-02-15 0:33

Przed nami rozliczenie podatku PIT. Dla wielu oznacza to niestety dopłatę. Przygotowaliśmy dla Was listę osób, które mogą być zmuszone zapłacić dodatkowy podatek za 2022 rok przy rozliczaniu zeznania rocznego. Sprawdźcie, kto znalazł się na tej liście.

Te osoby będą musiały dopłacić do podatku przy rozliczaniu PIT w 2023 roku

Przed nami rozliczenie podatku. Dla wielu będzie to niestety oznaczało konieczność dopłaty. Portal wloclawek.naszemiasto.pl przygotował listę osób, które mogą być zmuszone zapłacić dodatkowy podatek za 2022 rok przy rozliczaniu zeznania rocznego.

Osoby, które będą zmuszone dopłacić do podatku będą mogły skorzystać z ulg, jeśli spełniają odpowiednie warunki. Biorąc pod uwagę, że w 2023 rok 30 kwietnia przypada w dzień wolny, rozliczyć się z fiskusem należy do 2 maja 2023 roku. Sprawdźcie, kto znalazł się na liście osób, które mogą być zmuszone zapłacić dodatkowy podatek za 2022 rok przy rozliczaniu zeznania rocznego:

  • Do dopłat mogą być zmuszone osoby zarabiające miesięcznie więcej niż 16 300 złotych brutto
  • Osoby, które mają więcej niż jedno źródło dochodu tez mogą być zmuszone do dopłaty do podatku
  • Osoby, które do 1 lipca przekroczyły widełki zarobków klasy średniej, to znaczy wypracowali ponad 11 141 zł na miesiąc
  • Single, których dochody przekroczyły pięciokrotność średniego wynagrodzenia. Według prognoz średnia pensja w 2023 r. będzie wynosiła 6 935 zł, co oznacza, że 34 650 zł to górna granica, powyżej której konieczna będzie dopłata
  • Osoby pracujące za granicą na umowie o pracę
  • Kolejna grupa, które mogą dopłacać do podatku to członkowie zarządu

Nie warto przy tym czekać z rozliczeniem PIT do końca terminu jego dostarczenia do urzędu skarbowego.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze