Rozrzut tego, co mogą robić historycy sztuki, jest wielki. Prof. Jacek Kowalski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju

2020-10-20 0:00 Materiał Partnerski
Rozrzut tego, co mogą robić historycy sztuki, jest wielki. Prof. Jacek Kowalski dla Akademii Zarządzania i Rozwoju
Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

– W moich czasach historia sztuki uchodziła za kierunek elitarny, a z drugiej strony za taki, po którym nie wiadomo, co robić i nie znajdzie się pracy. I to się chyba w powszechnym postrzeganiu niewiele zmieniło – mówi prof. Jacek Kowalski, historyk sztuki i wykładowca tego kierunku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w wypowiedzi dla nowej platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (www.azir.edu.pl).

– Wybrałem historię sztuki z tego względu, że lubiłem zajmować się sztuką, moi rodzice to artyści plastycy i sam sobie wyznaczałem taką drogę życiową, że albo będę malarzem, plastykiem, rzeźbiarzem, a jeśli nie, to będę się w inny sposób zajmował sztuką, bo wśród tej sztuki rosłem i mnie rzeczywiście interesowała – zaznacza prof. Kowalski.

Według niego, takie podejście wcale nie było powszechne wśród tych, którzy trafili razem z nim na historię sztuki ani wśród obecnych studentów tego kierunku. – Historia sztuki to nie są studia zawodowe. Nie jest tak, że idąc na historię sztuki człowiek od razu wie, co będzie robił i że wszyscy będą zatrudnieni w „sektorze” konserwatorskim albo muzealnym. Ale – kiedy spoglądamy na naszych absolwentów – to nie ma wśród nich bezrobotnych. Rozrzut tego, co mogą robić historycy sztuki, jest wielki – dodaje. Co takiego można robić po historii sztuki – o tym prof. Jacek Kowalski opowiada słuchaczom AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów, tak aby pomóc młodym ludziom wybrać kierunek studiów zgodny z ich zainteresowaniami i predyspozycjami.

Więcej informacji na naszej stronie: https://azir.edu.pl/

Akademia Zarządzania i Rozwoju
Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze