Autostrada A2

i

Autor: GDDKiA Potężne UTRUDNIENIA na autostradzie A2 koło Poznania. Będą problemy z wyjazdem na święta?

Rusza nowy system poboru opłat drogowych e-Toll. Co się zmieni?

2021-06-24 9:07

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchamiają w czwartek, 24 czerwca nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL. Rozpocznie się pobór opłat za przejazd pojazdami ciężkimi (powyżej 3,5 tony) po płatnych odcinkach dróg krajowych. Jednocześnie uruchomiony zostanie nowy system i pobór opłat za przejazd po płatnych fragmentach autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław - Sośnica (A4) zarówno dla pojazdów ciężkich jak i lekkich.

Oparty o pozycjonowanie satelitarne nowy system e-TOLL zastąpi działający obecnie system viaTOLL, który jest oparty o pozycjonowanie radiowe. Uruchomienie go nie oznacza automatyczne wyłączenie starego systemu.

Przyjęta w maju tego roku nowela ustawy dotycząca poboru opłat drogowych zakłada przedłużenie do 30 września tego roku okresu przejściowego, kiedy to równolegle będzie działał nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL i obecny viaTOLL. Jak poinformowała KAS, na miejscach poboru opłat autostrad A2 i A4 wyznaczone zostały pasy przejazdowe dedykowane dla użytkowników systemów e-TOLL i viaTOLL.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Szczegółowe informacje o nowym systemie opublikowane są na stronie internetowej etoll.gov.pl. Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta udziela całodobowo informacji w 4 językach (polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim).

Użytkownicy mogą korzystać z pomocy konsultantów pod numerami telefonów: 800 101 101 - numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce i +48 22 521 10 10 - numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy. Do dyspozycji użytkowników jest również adres mailowy kontakt@etoll.gov.pl.

Sonda
Czy najbogatsi powinni płacić wyższy podatek?

Z informacji KAS wynika, że użytkownicy pojazdów lekkich (o łącznej DMC nieprzekraczającej 3,5 tony) posiadający spersonalizowane urządzenie viaAUTO lub posiadający bezpłatną aplikację e-TOLL PL mogą korzystać z systemu e-TOLL na autostradach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica, poruszając się specjalnymi oznaczonymi pasami ruchu.

Ekonomista ujawnia szokującą prawdę: Nasza emerytura wyniesie grosze. Wiemy ile

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze