Zastosowanie nowego wskaźnika spowoduje spadek wysokości rat kredytobiorców w sumie o ok. 1 mld zł.

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zastosowanie nowego wskaźnika spowoduje spadek wysokości rat kredytobiorców w sumie o ok. 1 mld zł.

Ruszyły wypłaty 300 zł dla uchodźców z Ukrainy. Jak dostać 300 zł?

2022-04-17 16:13

Ruszyły wypłaty 300 zł dla uchodźców z Ukrainy. Zgodnie z przepisami obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce, mogą skorzystać ze specjalnego świadczenia pieniężnego na pokrycie kosztów utrzymania. Wynosi ono 300 zł na jedną osobę i jest przyznawane przez gminy na zlecenie rządu. Już ruszyły wypłaty pieniędzy dla Ukraińców, którzy uciekli do Polski przed wojną na Ukrainie.

300 zł dla uchodźcy z Ukrainy

Są dodatkowe pieniądze dla Ukraińców, którzy uciekli do Polski przed wojną na Ukrainie. To 300 zł dla Ukraińca. Uzyskanie jednorazowego wsparcia rzędu 300 zł na osobę z Ukrainy nie jest uzależnione od spełnienia dodatkowych warunków jak np. kryterium dochodowe, a postępowanie w jego sprawie jest uproszczone. Gminy powinny przyznawać te pieniądze  bez problemu osobom, które otrzymały już PESEL.

Obywatele Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną na Ukrainie, mogą skorzystać ze specjalnego świadczenia pieniężnego rzędu 300 zł na osobę na pokrycie kosztów utrzymania. 300 zł na jedną osobę jest przyznawane przez gminy na zlecenie rządu. Wiele urzędów wypłaciło już pierwsze świadczenia, a inne, jak deklarują, zaczną to robić w najbliższym czasie.

Zgodnie z art. 31 ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. poz. 583 ze zm.) 300 zł pomocy finansowej przysługuje uchodźcom, których pobyt został zalegalizowany na podstawie jej przepisów oraz mającym numer PESEL (do tej pory wydano ich prawie 900 tys.). Prawo do świadczenia ma osoba uprawniona, jej przedstawiciel ustawowy, a także opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem (które przyjechało do Polski bez rodzica). Aby je otrzymać, trzeba złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce, której na terenie danej gminy powierzono obsługę tego zadania.

Marcin Klucznik - Pieniądze to nie wszystko - Atak drożyzny. Kto za nią odpowiada?
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze