Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/Super Express Mateusz Morawiecki

Rozdawnictwo w rządzie

Premier Morawiecki nie oszczędza na swoich! Milionowe premie w ministerstwach

2023-02-18 9:42

Gdy premier ogłaszał pierwszą tarczę inflacyjną w 2021 roku, zapowiedział, że rząd będzie oglądał każdą złotówkę "nie dwa razy, ale aż trzy razy", sugerował też cięcia w administracji. Tymczasem, jak donosi TOK FM, w przynajmniej czterech ministerstwach w 2022 roku wypłacono sute premie.

Zamiast zaciskania pasa - premie dla pracowników ministerstw

Miały być cięcia w czasach inflacji, a były premie dla pracowników administracji publciznej. Jak podaje reporter TOK FM Szymon Kępka, w przynajmniej czterech resortach przyznawano premię w 2022 roku, dotyczyło to Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Aktywów Państwowych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Finansów. 

Ile przeznaczono na premie w ministerstwach?

Sam resort infrastruktury miał wypłacić swoim pracownikom po ok. 3500 zł w 2022 roku. Premię otrzymało 706 osób - łącznie kosztowało to budżet niemal 2,5 mln zł. Resort tłumaczył się, że to efekt braku premii od dwóch lat.

Z kolei w ministerstwie zdrowia na premie wydano 400 tys. zł, w resorcie finansów niecałe 64 mln. Kwoty nagród w Ministerstwie Aktywów Państwowych nie są znane.

Kolejną kwestią pozostaje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Choć minister Kamil Bortniczuk mówił, że w 2022 roku wypłacono premię, gdyż mieli trudny rok "poświęcony odbudowie administracyjnych zdolności ministerstwa sportu", to samo ministerstwo odpowiedziało Kępce z TOK FM, że premie nie został wypłacone. 

Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Sonda
Czy szeregowi urzędnicy powinni zarabiać więcej?
Najnowsze