Kiedy całkowity lockdown? Jest mowa o kluczowym czasie. Czy rząd wprowadzi całkowity lockdown?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Rośnie liczba zakażonych koronawirusem

Rząd zdecydował! Wielkanoc w zamknięciu i lockdown przedłużony do 18 kwietnia

2021-03-23 16:04

Lockdown na Wielkanoc. Trzecia fala koronawirusa rozpędza się, a szczyt zachorowań dopiero przed nami. Władze kolejnych państw zaostrzają przepisy w walce z pandemią. Rząd w Berlinie zdecydował o przedłużeniu lockdownu do 18 kwietnia, a na czas świąt wielkanocnych u naszych zachodnich sąsiadów będzie obowiązywał całkowity i ścisły lockdown, Zdaniem Instytutu Makroekonomii oraz Badań Ekonomicznych (IMK) fundacji Hansa-Bocklera, pełne ograniczenia powinny trwać dłużej, aby znacznie zmniejszyć wysoką liczbę zakażeń koronawirusem, bo to ona spowalnia ekonomię. Czy premier Mateusz Morawiecki, który wielokrotnie publicznie podkreślał, że polski rząd w walce z koronawirusem wzoruje się na niemieckich rozwiązaniach, również ogłosi totalny lockdown w Polsce?

Lockdown na Wielkanoc

"Berliner Zeitung" przekazał, że według Sebastiana Dulliena z IMK ludzie będą robili masowo zakupy tuż przed jak i po Wielkanocy, jednak strategia rozluźniania a następnie ponownego zamrażania gospodarki przynosi "więcej szkody niż pożytku. - Najlepszym rozwiązaniem dla gospodarki byłoby wprowadzenie dłuższych i nieco surowszych obostrzeń epidemicznych; po nich rozluźnienie byłoby trwalsze, ponieważ oczekuje się, że kampania szczepień zacznie przynosić znaczące efekty w drugim kwartale - powiedział.

Jak dodał gospodarkę hamuje utrzymujący się od dłuższego czasu na wysokim poziomie odsetek zakażeń koronawirusem a nie obostrzenia same w sobie. DPA przypomniała, że na początku marca gospodarka miała być stopniowo rozmrażana, jednak zostało to opóźnione przez trzecią falę koronawirusa. Lockdown przedłużono do 18 kwietnia, co oznacza że poziom konsumpcji będzie w dalszym ciągu ograniczony. - Spodziewamy się, że odnowi się ona dopiero w drugim kwartale - wskazał.

Zakaz opuszczania kraju bez ważnego powodu! Niemal 27 tysięcy złotych kary za przekroczenie granicy

Pełny lockdown w cajej Polsce od soboty! Jakie zasady i ograniczenia?

Aby zwalczyć trzecią falę pandemii koronawirusa, życie publiczne, gospodarcze i prywatne w Niemczech ma zostać "zamrożone" w okresie świąt wielkanocnych. Jedynie w Wielką Sobotę otwarty będzie handel detaliczny. Władze rekomendują, aby w miarę możliwości nie odprawiać nabożeństw wielkanocnych z bezpośrednim udziałem wiernych, a spotkania religijne przeprowadzać jedynie wirtualnie. Rząd federalny i władze krajów związkowych chcą zwrócić się do wspólnot religijnych z odpowiednim wnioskiem.

Sonda
Twardy lockdown w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze