Sąd Najwyższy w Warszawie

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mariochom, 2016 Sąd Najwyższy w Warszawie

Rzecznik SN: Posiedzenie Izby Cywilnej w sprawie frankowiczów odroczone bez terminu

2021-05-11 19:26

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski poinformował we wtorek 11 maja, że Izba Cywilna Sądu Najwyższego, która obradowała w tym dniu w sprawie zagadnień prawnych przedstawionych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską, dotyczących spraw związanych z kredytami walutowymi, zdecydowała się na odroczenie posiedzenia bez podawania terminu ponownego jego zorganizowania.

Posiedzenie SN odroczone

- Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie odroczyła we wtorek bez terminu posiedzenie ws. zagadnień prawnych przedstawionych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską i dotyczącą spraw odnoszących się do kredytów walutowych - poinformował rzecznik prasowy SN sędzia Aleksander Stępkowski.

Jak dodał sędzia Stępkowski, Izba Cywilna podjęła we wtorek postanowienia o zwróceniu się o stanowiska w sprawie przedstawionych zagadnień do: Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Finansowego.

Posiedzenie Izby Cywilnej rozpoczęło się o 13

Posiedzenie całego składu Izby Cywilnej w sprawie rozstrzygnięcia szeregu pytań sformułowanych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską i dotyczących spraw o kredyty walutowe rozpoczęło się we wtorek po godz. 13. Wniosek, który I prezes SN Małgorzata Manowska skierowała w końcu stycznia br. do rozstrzygnięcia przez skład całej Izby Cywilnej SN obejmuje sześć pytań dotyczących m.in. kwestii przewalutowania kredytu.

Jak przekazywał SN, odpowiedzi na przedstawione pytania powinny w kompleksowy sposób "rozstrzygnąć najpoważniejsze kontrowersje", jakie ujawniły się na tle praktyki orzeczniczej w kwestii kredytów walutowych, w szczególności tzw. kredytów frankowych.

Sonda
Czy uważasz, że rząd powinien pomóc frankowiczom?
Super Raport 11.05 (Goście: Paweł Zalewski - PO, Robert Biedroń - eurodeputowany, Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze