GO SPORT

i

Autor: Shutterstock GO SPORT

Upadłość Go Sport

Sąd ogłasza upadłość znanej firmy! Powodem nieprzestrzeganie sankcji

2022-07-29 15:11

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę pojawiło się wiele sankcji m.in. dotyczących eksportu, importu oraz prowadzenia działalności na terenie Rosji. Za nieprzestrzeganie sankcji grożą surowe kary. Również ludzie potępiający działania Putina bojkotują rosyjskie towary. O mocy sankcji przekonało się już wiele firm. Dziś, według doniesień medialnych upadła kolejna z nich.

Sieć GoSport na liście sankcji

Na liście polskich sankcji znalazła się sieć Go Sport, należąca do funduszu, który jest w rękach rosyjskich biznesmenów. Następnego dnia sklepy nie zostały otwarte a dostawcy współpracujący z siecią zrezygnowali z dalszych umów. Lista została ogłoszona 26 kwietnia.

Zarząd GoSport z wnioskiem o upadłość

Go Sport to firma prowadząca w Polsce sieć 25 sklepów z akcesoriami sportowymi. Po nałożeniu sankcji wszystkie środki firmy uległy zamrożeniu - w związku z tym firma nie miała możliwości regulacji zobowiązań. Z tego powodu około 500 pracowników nie dostało wynagrodzeń za kwiecień, które powinny być wypłacone 10 maja.

Spółka wystąpiła do Krajowej Administracji Skarbowej o zwolnienie blokady na wypłatę dla pracowników, ale do tej pory nie otrzymała odpowiedzi - donosił Puls Biznesu. W maju zarząd złożył wniosek o upadłość.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Sąd ogłosił upadłość GoSport

"Warszawski sąd upadłościowy ogłosił upadłość znanej sieci sklepów sportowych GO Sport. Był to podmiot kontrolowany przez Rosjan. Jego upadłość jest konsekwencją wpisania tej spółki na listę podmiotów objętych sankcjami w związku z agresją Rosji na Ukrainę" - taka informacja została opublikowana za pośrednictwem Twitterem.

Sonda
Czy bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji ma sens?
Najnowsze